14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Rozłam w uniejowskim PSL?

Dodano dnia: 30-04-2012 14:37| Komentarzy: 0

Ciekawie zapowiadał się Gminny Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Uniejowie. Prezes Jerzy Tybura miał ustąpić z funkcji. Wśród jego ewentualnych następców wymieniano Jacka Kurpika i Ireneusza Pajora. Tymczasem weteran uniejowskich ludowców pozostał na czele Zarządu, a potencjalni następcy odmówili bezpośredniej współpracy z nim.

Gminny Zjazd PSL przygotowano w sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie. Prezes Jerzy Tybura od dawna deklarował chęć przekazania w inne ręce kierowania ruchem ludowym w gminie Uniejów. Powtórzył nam to tuż przed rozpoczęciem Zjazdu. Na pytanie: czy były jakieś wcześniejsze ustalenia co do następcy, odpowiedział, że nie. Niemniej już wcześniej, a i w kuluarach zjazdowychj wymieniano nazwiska dwóch potencjalnych kandydatów: Jacka Kurpika – prezesa „Geotermii” Uniejów i Ireneusza Pajora – prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Uniejowie.

W innych gminach jest podobno gorzej

Prezes Tybura poinformował nas, że zaproszenia na Zjazd wysłano do 50 delegatów i szeregu gości. Przybyło 33 delegatów i kilkunastu gości, a wśród nich Stanisław Olas – były poseł PSL. Na przewodniczącego obrad wybrano Ireneusza Pajora, a na sekretarza Małgorzatę Górniak. Do stołu prezydialnego zaproszono posła Olasa i Mariana Kozińskiego – seniora chłopskiej partii w gminie Uniejów.

Wybrano trzy komisje zjazdowe, w mandatowej zasiedli: Roman Koziński, Barbara Wawrzyniak i Elżbieta Kałużna. Komisję mandatowo-skrutacyjną utworzyli: Bogdan Marciniak, Stanisław Pietrzak i Daniela Kozińska. Do komisji uchwał i wniosków wybrano: Krzysztofa Janiaka, Jacka Kurpika i Wiesława Pawłowskiego.

Jak PSL-owcom z Uniejowa udalo się "uzbierać" zarząd i dlaczego cześć z nich odmówiła współpracy ze starym-nowym prezesem? Przeczytasz w Echo Turku

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 18

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 18

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »