06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Fakty znane i pomijane

Dodano dnia: 17-04-2012 00:00| Komentarzy: 0

Nim opadnie kurz batalii o Zdrojki Lewe

Dynamika tego konfliktu o ulicę Zdrojki Lewe z jednej strony napędzana jest przez rosnącą desperację mieszkańców, mających historycznego pecha, bo przyszło im żyć przy drodze będącej we władaniu istnego bękarta rządów AWS/UW, jakim bez wątpienia jest instytucja powiatu. Jak zaś wiadomo ludzie zdesperowani i zrozpaczeni swoją bezsilnością wręcz idealnie nadają się na mięso armatnie w politycznej wojence. Nic zatem dziwnego, że w takiej właśnie roli mieszkańcy ulicy Zdrojki Lewe zostali obsadzeni

Co okazało się tym łatwiejsze, gdy obecną władzę powiatową cechuje monstrualna głupota polityczna, idąca o lepsze z duchowym lenistwem obficie podlanym sosem licznych niezręczności. Ponadto, rzeczony konflikt dostarcza kolejnego już dowodu na coraz większą niewydolność samorządowych rozwiązań prawno-ustrojowych.

Mieszkańcy nie kryją swojego rozgoryczenia i oburzenia spowodowanego daremnym dobijaniem się o zbudowanie tam ulicy z prawdziwego zdarzenia. Tym bardziej, że przez ostatnie kilka lat mogli tylko obserwować z zazdrością, jak wszystkie pobliskie ulice na osiedlu zostały wyasfaltowane lub wyłożone kostką. -Nasze zaś posesje stoją przy pasie ugoru lub polnym dukcie, nie wiedzieć dlaczego zwanym ulicą Zdrojki Lewe – skarżyli się przedstawicielom mediów. -Jestem pewna, że gdyby przy naszej ulicy mieszkali ludzie bogaci lub ktoś z miejscowych włodarzy, to od dawna wszystko byłoby tu zrobione – przekonywała inna z uczestniczek wtorkowego zgromadzenia.

 

Po przywództwo protestu mieszkańców najpierw sięgnął radny miejski Henryk Kacprzak. Ale dziwnym trafem, zarówno radny Kacprzak, jak autorzy rozdawanego w trakcie piątkowego protestu gniewnego apelu nader gładko prześlizgują się nad czasem kadencji 2006 - 2010. Okres ten traktują niczym jakąś chronologiczną „czarną dziurę”. Tak jakby wówczas powiat nie wziął 10 milionów zł kredytu na inwestycje drogowe, który jakoś się tam „rozszedł”. Również za nie były fakt uznano przejęcie przez miasto od powiatu ulicy Spółdzielców i jej gruntowny remont. A już całkowitą zasłonę milczenia spuszczono nad takim drobiazgiem jak przeprowadzenie i późniejsze unieważnienie przetargu na wykonanie projektu budowy drogi na ul. Zdrojki Lewe.

Więcej czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 84

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »