06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Pluski i plotki z bajora lokalnej polityki

Dodano dnia: 10-04-2012 15:45| Komentarzy: 0

Jakże trafnie jeden z turkowian przyrównał bajorko lokalnej polityki do zastałego stawu w turkowskim parku. Bo też oba te, hmm, „zbiorniki” wydają się być dość zanieczyszczone, stąd z rzadka tylko widać w nich oznaki życia. Tak samo jak nie można powiedzieć, że nie ma w nich żadnego życia.

 

W przypadku parkowego stawu wystarczy tylko powiew wiosennego powietrza, aby do uszu niespiesznego spacerowicza doszedł plusk wody wskazujący na obecność tam żywych stworzeń. Nie żeby zaraz tłustego szczupaka, ale już żaby jak najbardziej. Podobnie i z akwenem zwanym lokalną polityką. Niedawno, to nawet odrodzony szczupak Marczewski jednym kłapnięciem niczym polityczną płotkę połknął Gargulę. Na deser zaś uszczknął starego karpia politycznego w osobie Zawadki Mariana. I na dodatek, całe to rybie menu, podane zostało w ostrym, ale za to nader demokratycznym sosie. Po naszych doniesieniach o wielce demokratycznych obyczajach na Zjeździe Powiatowym SLD niejeden musiał zakrzyknąć ze skonsternowaniem – Koniec świata! SLD najbardziej demokratyczną partią w powiecie t. Ku rozpaczy jednych , a radości innych, wypada tylko potwierdzić powyższą diagnozę. Zwłaszcza w porównaniu z błotnym chlupotem jaki dobiegł z Wyborczego Zjazdu Okręgowego PiS, który ze dwie niedziele temu miał obradować w Koninie. Formuła „miał obradować” jest tu jak najbardziej na miejscu. Bowiem, po bodaj, siedmiu minutach od rozpoczęcia, został najpierw przerwany, a później całkiem rozgoniony przez władze krajowe. Nie wiem czy akurat w tym przypadku pasuje pojęcie demokracji wewnątrzpartyjnej. Chyba, że chodzi tu o odmianę demokracji a'la PiS.

O zamęcie w turkowskim bajorku politycznym a także "chlupocie", jaki dochodzi z pobliskiego konińskiego zbiorniczka, czyli nieszczęsnych  "ziobrystach" w łonie PiS oraz tamtejszej  famme fatale - czytaj w najnowszym Echu Turku

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 84

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »