08 Sierpień 2020 imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Gdy dżentelmeni nie dotrzymują umów

Dodano dnia: 27-03-2012 18:27| Komentarzy: 9

Dlaczego nie uchwalono 30 tys. zł na „100 lat Liceum Ogólnokształcącego w Turku”

Większość radnych była przeciwna przekazaniu dodatkowych 30 tys. zł na konto Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. W zamyśle burmistrza Czapli, pieniądze te miały stanowić dofinansowanie publikacji książki pt. „100 lat Liceum Ogólnokształcącego w Turku”.  Winą za wspomnianą decyzję Rady Miejskiej, część obserwatorów z punktu obarczyła radnego Mariana M. Marczewskiego. Tymczasem zza kulis tych wydarzeń wyłania się sytuacja bardziej złożona. Zatem i ocena uczestników tych zdarzeń musi być bardziej zniuansowana.

Zapewne niejeden Czytelnik może się żachnąć na podnoszoną w tym tekście skromniutką kwotę 30 tys. zł. Poniekąd słusznie, bo też w skali budżetu miasta jest to suma wręcz symboliczna. I pewnie całą sprawę można byłoby pominąć milczeniem, gdyby nie reakcja niektórych środowisk, które z punktu pełną odpowiedzialnością za odrzucenie propozycji burmistrza Czapli obarczyły radnego Mariana M. Marczewskiego. Tymczasem odrzucenie propozycji dofinansowania kwotą 30 tys. złotych jubileuszowej publikacji „100 lat Liceum Ogólnokształcącego w Turku” ma jakby „drugie dno”. A bliższy ogląd spraw i rzeczy na owym dnie nie powinien już skłaniać do tak pochopnych i jednoznacznych ocen. Ale do rzeczy.

W tym celu cofnijmy się do grudnia ub. roku, kiedy to toczyła się burzliwa debata nad kształtem budżetu miasta na rok 2012. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że owa dyskusja odbywała się niejako w cieniu zakończonej właśnie przez komisję rewizyjną kontroli Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Mówiąc oględnie, tamta kontrola nie wypadła nazbyt różowo dla kontrolowanej placówki. Stojący na czele komisji rewizyjnej radny MMM zarzucił jej kierownictwu nazbyt rozrzutne szafowanie publicznym groszem. Uznając, że turkowscy podatnicy przeznaczając na bibliotekę ponad milion rocznie mają prawo oczekiwać więcej po tej, nazbyt, jego zdaniem, zetatyzowanej placówce. W tej sytuacji nie może budzić zdziwienia fakt, że Marczewski przekonywał burmistrza Czaplę do pozostawienia budżetu biblioteki na poziomie roku 2011, a tym samym rezygnacji z propozycji dołożenia doń 60 tys. złotych. Po dłuższych negocjacjach obaj panowie przystali na sugestie MMM. W tym kontekście już nietrudno zrozumieć irytację i głęboką frustrację Marczewskiego, gdy zobaczył propozycję Czapli w postaci owych 30 tys. zł, które poprzez konto biblioteki miało wspomóc wspomnianą publikację. -Wydawało mi się, że jak dżentelmeni się umawiają, to umów dotrzymują, tymczasem okazuje się, że pan burmistrz dotrzymuje umowy w połowie – z nutą goryczy zauważał radny.

Więcej w aktyalnym numerze Echa Turku 

 

 

Komentarze

Autor: hihi| Dodano: 01-04-2012 18:55
Szybciej Tur Turek zagra w finale Ligi Mistrzów niż Marczewski zostanie dżentelmenem
 
Autor: !!| Dodano: 31-03-2012 08:45
teraz komentujecie i błędy widzicie, a jak przyjdą wybory to znowu na nich głos oddacie i ci sami do rady wejdą i będą w turku rozgrywać
 
Autor: Absolwent emeryt| Dodano: 29-03-2012 20:59
To jaki jest koszt tego wydania powyższej biografii okolo 1500 osób . Nigdzie nie mogę odszukać interesujących powyższych danych.
 
Autor: robol| Dodano: 28-03-2012 11:22
prawdziwi mężczyźni tak się nie zachowują gdzie te prawdziwe CHŁOPY
 
Autor: zen| Dodano: 28-03-2012 00:28
Marczewski to absolwent szkoły milicyjnej w Legionowie i Szczytnie. W tych szkołach umiejętność machania zomowska pałka decydowała o awansie i profitach. Nic więc dziwnego, że tak wspaniałą uroczystość jak 100 lecie jednego z najstarszych liceów postanowił zatruć zomowskim jadem. My absolwenci liceum będziemy pamiętać, że przeciwko byli "burmistrz" Antosik, nauczycielka z Kaczek Kadrzyńska, nauczyciel Kowalczyk, inzynier Dudek - formacji P(ieniadz) J(est) N(ajwazniejszy).
Autor: gol| Dodano: 28-03-2012 09:23
Hahaha, "burmistrz" Antosik to jak premier z Krakowa ;p
 
Autor: cola| Dodano: 27-03-2012 21:45
Jakoś mało finezyjna i mało wyrafinowana ta próba usprawiedliwiania Marczewskiego. Z faceta aż kipi nienawiścią do Czapli i Zielonego. I aby im zrobić na złość to nawet sobie strzeli w kolano.Jeżeli do tego dołożyć plotki, że na dyrektora biblioteki chce wcisnąć swoją synową, to mamy już obraz radnego SLD pełną gębą.
Autor: buhaha| Dodano: 27-03-2012 22:39
Buhahaha, no rzeczywiście zieje taką nienawiścią, że na wszystko się zgadza Czapli. Te 30 tys. to coś takiego, jak teraz te pomruki między PO a PSL w sprawie emerytur. Takie trudne stare małżeństwo,ale jeden bez drugiego nie istnieje... I fakt Marczewski dla Czapli, to sobie nawet w kolano strzeli, to znaczy jak mu pan burmistrz tak podpowie:-)
Autor: lolek| Dodano: 28-03-2012 08:14
Bo jedno drugiego nie wyklucza. Być może i mmm łasi się do Czapli, bo synową chce umościć na stołeczku. Ale jest i drugi powód, że nie potrafi on skutecznie ograć burmistrza. Po prostu poza retoryką nic sobą nie reprezentuje, brakuje mu elementarnej wiedzy. On jest ogrywany przez Czaplę, a nie że na coś burmistrzowi się zgadza. A w głupoty, że obaj panowie kochają się z rozsądku, to nikt nie uwierzy. Nienawiśc wzajemna między nimi kwitnie. I tak jak Tusk nie może błyszczeć bez Kaczyńskiego, tak Czapla nie może świecić bez Marczewskiego.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »