11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Księga w duszę szczypiąca

Dodano dnia: 27-03-2012 00:00| Komentarzy: 4

Mimo że do zaplanowanych na wrzesień uroczystych obchodów jubileuszu najstarszej szkoły w powiecie tureckim zostało jeszcze kilka miesięcy, to już w minionym tygodniu pojawiła się na rynku książka opatrzona stosownym tytułem – „100 lat Liceum Ogólnokształcącego w Turku”. Zespół redakcyjny za pośrednictwem Echa Turku ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na uroczystą promocję książki, która w najbliższy piątek (30 marca), odbędzie się w auli LO przy ul. Kościuszki 4. Początek o godz. 18.00. Przy tej okazji organizatorzy przewidują sprzedaż publikacji

Zmusza do refleksji, wspomnień i obrachunku z własnych poczynań

Wydana właśnie publikacja opatrzona tytułem „100 lat Liceum Ogólnokształcącego w Turku”, ukazuje się jako pozycja nr 17 w zasłużonej dla promocji miasta i regionu serii Bibliotheca Turcoviana. Na samym wstępie należałoby uprzedzić, że nie jest to publikacja o znamionach dzieła historiograficznego. Bo też bardziej zasługuje na miano książki, czy też sądząc po gabarytach, raczej księgi okolicznościowej. Gdyż właśnie uczczenie jubileuszu stulecia szkoły musiało przyświecać zespołowi autorsko-redakcyjnemu omawianej publikacji. Taki wniosek nasuwa się z lektury treści zawartej na 390 stronach sporego formatu, w którym to kształcie książka ostatecznie się zmaterializowała. Idee przyświecające zespołowi redakcyjnemu najtrafniej oddaje formuła wieloletniego dyrektora szkoły Eugeniusza Miniszewskiego, którą w słowie wstępnym przytacza aktualnie kierujący Liceum Lech Zielony: „Przed każdym z nas przesuwają się ze wzruszeniem obrazy minionego okresu – bardziej lub mniej wyraziste obrazy z życia szkoły z jego blaskami i cieniami, ale zawsze bliskie naszemu sercu. To wszystko zmusza do refleksji, do wspomnień i obrachunku z własnych poczynań.” Trudno o słowa bardziej trafne i zarazem szczypiące w duszę każdego z 14.570 dotychczasowych absolwentów Wielce Szacownej Jubilatki. Bo właśnie dla tych ponad 14,5 tysiąca wychowanków turkowskiej szkoły adresowana jest ta okolicznościowa księga.

Kto na kartach okolicznościowej Księgi złożył swoje wspomnienia? Co absolwenci szacownej Jubilatki najbardziej wspominają? Przeczytasz o tym w recenzji ksiazki, którą znajdziesz na stronach wydania drukowanego Echa Turku - w sprzedaży już od wtorku

 

Komentarze

Autor: rozczarowani| Dodano: 08-04-2012 21:52
Podziwiam marnotrawstwo sponsorów!!! Zamiast mitologizowania przeszłości niezbyt chlubnej, o czym świadczą prymitywne wspominki, można by zmarnowane środki przeznaczyć na edukację!!!
 
Autor: krajan| Dodano: 31-03-2012 18:33
przykre to... kiedy w grę wchodzą odobiste animozje pana Zielonego, małość aż z butów wychodzi, żeby nie powiedzieć, że co innego. Nie ma tylu osób, które osiągnęły sukces zarówno jeszcze wszkole, jaki później w życiu dorosłym... jak mają kochać Turek i z miłosćią do niego wracać jeśli Turek ich nie kocha?
 
Autor: konkretny| Dodano: 31-03-2012 17:59
To publikacje typu ,,stara baba wysiaduje"!
 
Autor: Emeryci z W-wy i Koszlina| Dodano: 29-03-2012 21:07
Kupiona 10 lat temu w 90 rocznice to już się tylko do pieca się nadaje?.Bralismy udzial poprzednio więcej nie przyjadziemy mamy zle wspomnienia .Nawet nas nie przeproszono .
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »