16 Luty 2019 imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1328 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Zarząd powiatu do dymisji albo na taczki

Dodano dnia: 27-03-2012 00:00| Komentarzy: 0

Radni powiatu tureckiego w materiałach na zbliżającą się sesję otrzymali „dokument” pt. „Diagnoza stanu organizacyjnego i finansowego SP ZOZ w Turku” autorstwa starosty Zbigniewa Bartosika. Możemy w nim przeczytać między innymi: „Powiat ma niewielki wpływ na sposób zarządzania szpitalem”. To jedno zdanie upoważnia do żądania podania się do dymisji całego Zarządu i postawienia wprost pytania za co my podatnicy płacimy 24 tys. złotych miesięcznie przelewając taką właśnie kwotę na konta członków Zarządu Powiatu?

Skandal i niepotrzebne koszty

Po ponad rocznym urzędowaniu i wypracowaniu 4,1 mln. strat za 2011 r. starosta stwierdza, że ma niewielki wpływ na zarządzanie szpitalem. To smutne i jednocześnie szczere stwierdzenie utwierdza nas w przekonaniu, że nadszedł już kres tej ekipy. Jeśli państwo z Zarządu Powiatu tego nie zrozumieją dziś, to niebawem mogą być wywiezieni na przysłowiowych taczkach i zazdrościć Młynarczykowi, że usunięto go w cywilizowany sposób. Władze powiatu prawie nie zajmowały się sprawami naszego szpitala przez ostatni rok i to lenistwo zaczyna się mścić. Bo traktowanie tej placówki jak politycznego łupu i nabijanie kabzy swoim, trudno zaliczyć do działań na rzecz naszej powiatowej lecznicy. W momencie kiedy szpital tonie w długach i wierzyciele zaczynają pukać do drzwi nasz rozdygotany starosta zaczyna przebąkiwać o utworzeniu spółki lub przekazaniu szpitala w zarząd firmie zewnętrznej

Przed tygodniem władze powiatu turkowskego spotkały się władzami powiatu turkowskiego z władzami powiatowymi w Poddębicach. Spotkanie dotyczyło działań, jakie w Poddębicach podjęto, by ratować zadłużony do granic możliwości tamtejszy szpital. Czy rozwiązania zastosowane w Poddębicach można przenieść na turkowski grunt? Cały list radnego powiatowego i byłego starosty Ryszarda Bartosika

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »