04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wielki kryzys w powiecie

Dodano dnia: 13-03-2012 00:00| Komentarzy: 6

Minął już rok od spowodowania strat w szpitalu przez obecnego starostę Zbigniewa Bartosika i jego poprzednika poprzez wypłatę odprawy byłemu dyrektorowi tej placówki z naruszeniem prawa. Niestety sprawa nadal nie jest wyjaśniona. Obecny starosta Zbigniew Bartosik wspiął się na szczyt arogancji i nie chce nawet udostępnić orzeczenia Regionalnej Komisji Orzekającej na mocy, którego został ukarany za spowodowanie strat w szpitalu. Warto dodać, że być może jest jedynym tak wysokim urzędnikiem ukaranym za złamanie dyscypliny finansów publicznych, a mimo to nie poczuwa się do odpowiedzialności. (...) czego boi się starosta Zbigniew Bartosik, który odmówił nawet udzielenia odpowiedzi, wydając odmowną decyzję o udostępnieniu informacji publicznej? Jednak fakt ten ma poważniejszy wymiar. Jesteśmy świadkami łamania praw do informacji, czyli podstawowych praw obywatelskich, a tego tolerować nie wolno - pisze Ryszard Bartosik, były starosta.

 

Przypomnijmy, iż panowie Zbigniew Bartosik i Dariusz Młynarczyk podpisując porozumienie z byłym dyrektorem szpitala złamali ustawę kominową, która zakazuje wypłaty tak wysokich odpraw. Umowa umożliwiła wypłatę 80 tys. zł odprawy odchodzącemu dyrektorowi szpitala i stała się powodem odwołania Dariusza Młynarczyka ze stanowiska starosty. Zbigniew Bartosik, choć tak samo winny jak jego kolega Młynarczyk, znalazł się w grupie oskarżającej, podpisując się tym razem pod wnioskiem o odwołanie Dariusza Młynarczyka. Został starostą za to, za co słusznie zresztą, odwołano Młynarczyka. Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne tak się w naszym powiecie zdarzyło. Jakby problemów ze złamaniem ustawy kominowej było mało władze powiatu za pomocą obecnego dyrektora szpitala Bogdana Kawki zafundowały sobie proces sądowy w tej sprawie, który został przegrany przez szpital. Środków utraconych nie odzyskano a koszty procesu (ponad 4 tys. zł) zapłaci znów nasza lecznica. Wszystko dlatego, że szuka się winnych wszędzie, tylko nie tam gdzie są. Winnymi są bowiem Zbigniew Bartosik i Dariusz Młynarczyk i to oni powinni szpitalowi zwrócić 50 tys. złotych. Oczywiście nasi włodarze brną dalej i czeka nas rozprawa apelacyjna oraz koszty z nią związane. Szpital tonie w długach, ale na sądy pieniędzy się nie żałuje i basta. Ta jedna sprawa jest tak bulwersująca, że wystarcza do stwierdzenia, iż obecnie rządzący powiatem nie mają do tego tytułu. Taka bowiem postawa jest przypieczętowaniem i swoistym dopełnieniem modelu zarządzania powiatem w tej kadencji samorządu. Model ten oparto na prostym założeniu, iż na najwyższych stanowiskach samorządowych należy umieszczać kozłów, którymi można manipulować, a w razie wyższej konieczności dodać im przymiotnik „ofiarny”.

Cały  list w najbliższym wydaniu ET - od wtorku w sprzedaży.

 

 

Komentarze

Autor: tarzan boy| Dodano: 14-03-2012 20:52
i kto to pisze? Człowiek któremu załatwiono pracę w PGKiM i nic tam nie robiąc zarabia przyzwoite pieniądze. Wstyd.
 
Autor: widz 2| Dodano: 14-03-2012 09:18
czas rozwijać półkule mózgowe do prawidłowego dziania czas już czas panowie zgadzam się z widzem
 
Autor: widz| Dodano: 13-03-2012 21:55
W starostwie to się nic nie robi byłem i widziałem. Szkoda tyko pieniędzy.Szpital leży, PKS leży,sąd likwidują urząd skarbowy likwidują, drogi dziurawe jak durszlak w kuchni.Panowie podajcie się dymisji nie bieście tych wynagrodzeń prze kaście na gminy to coś się uratuje.Nie zarżnijcie tego powiatu do konca.
 
Autor: ja| Dodano: 13-03-2012 21:04
@Gość - aż żal Cię słuchać, tak bredzisz... :(
 
Autor: gośc 2| Dodano: 13-03-2012 13:49
słaba dyskusja bo i słabi politycy ale czy takimi mogą się nazywać wiosna czas myśleć o ludziach którzy dali wam te stanowiska które czas piastować dobrze
 
Autor: Gość| Dodano: 13-03-2012 07:43
Fakt kasę trzeba oszczędzać - więc pytanie ile kosztuje stworzone stanowisko W PGKiM dla P. Bartosika - i jak długo będą tworzone miejsca pracy dla spadochroniarzy typu R. Bartosik? Czy dla każdego byłego starosty będzie tworzone stanowisko?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »