22 Kwiecień 2018 imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 216

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1783

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1231 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Polityczna awantura o wirtualną inwestycję

Dodano dnia: 06-03-2012 00:00| Komentarzy: 1

Gra pod nazwą „Zdrojki Lewe”?

Na XIV Sesji Rady Powiatu rozgrywka w sprawie turkowskiej ulicy Zdrojki Lewe wyszła z kręgu gabinetowych przepychanek i wkroczyła w decydujący etap. Tymczasem bardzo wstępny, szacunkowy koszt tej inwestycji drogowej może sięgać 6 mln zł Zatem nasuwa się pytanie – Dlaczego do rangi fundamentalnego problemu urasta temat tej inwestycji, na którą nie ma pieniędzy? Zachodzi podejrzenie, że jeśli w tym przypadku nie chodzi o pieniądze, to musi chodzić o lokalną politykę.

 

Jak wśród samych przyjaciół psy Zdrojki zjadły

Droga ta prawnie jest w gestii powiatu niecierpiącego, jak wiadomo, na nadmiar pieniędzy. Z drugiej strony, jest ona ważnym ciągiem komunikacyjnym dla ludnego osiedla w mieście, które również nie ma pieniędzy. Za to spore długi. Licząca 2480 metrów ulica Zdrojki Lewe, to ważny ciąg komunikacyjny dla turkowskiego osiedla o tej samej nazwie. Waga tej ulicy wynika nie tylko z samego faktu, że zamieszkuje przy niej ok. 400 ludzi. Jest to bowiem także droga zbiorcza dla całego wspomnianego osiedla, a i potencjalny łącznik dla rozrastającego się podturkowskiego Grabieńca. Jednak mimo upływu ponad dwóch dekad rzeczoną ulicę trudno nazwać mianem miejskiej. Najpierw przez lata kilu czy kilkunastu okolicznych mieszkańców stawiało zdecydowany opór przed niezbędnymi wykupami, które zmniejszałyby ich działki. A jednocześnie Zdrojki Lewe miały tego pecha, że w roku 1999 znalazły się w gestii powiatu. Mimo tego że nawet przy najlepszych chęciach trudno uznać Zdrojki za drogę rangi powiatowej. Ale co ważniejsze, powiat jest instytucją biedną jak przysłowiowa mysz kościelna. Być może dlatego w latach 2005-2006 władze miasta i powiatu zawarły porozumienie o współdziałaniu obu samorządów przy budowie ulicy Zdrojki Lewe. Finansową bazą owego porozumienia był fakt, że ówczesne władze powiatu zaciągnęły kredyt bankowy w sumie 6 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje drogowe. Już po rozdysponowaniu rzeczonej kwoty, a zatem jakby po niewczasie, burmistrz Czapla w opublikowanym przed przed wyborami 2006r. w punkcie „Niektóre zamierzenia na przyszłość” zapowiedział „współudział i współfinansowanie przy budowie ulicy Zdrojki Lewe”. Jak już zostało wspomniane, interesująca nas ulica z różnych powodów nie znalazła się w harmonogramie inwestycyjnym. W trzy lata później kolejna ekipa powiatowa zaciągnęła następny kredyt drogowy, czyli sławetne już 10 milionów. Również i ten kredyt został przez ekipę Ryszarda Bartosika rozdysponowany bez uwzględnienia nieszczęsnych Zdrojek Lewych. Za to znów w roku wyborczym 2010 w podobny materiale ze strony ekipy rządzącej miastem ponownie pada zapewnienie o „współdziałaniu z samorządem powiatowym przy budowie ul. Zdrojki Lewe. Słowem, sytuacja jak w znanej bajce – Wśród przyjaciół psy zająca (znaczy się Zdrojki) zjadły.

Więcej czytaj w aktualnym wydaniu Echa Turku 

 

Komentarze

Autor: mieszkaniec| Dodano: 08-03-2012 16:57
To ja już nic nie rozumiem... Czyli, że burmistrz znów chce wpuścić powiat w maliny?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »