14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Lokalna klasa polityczna:leniwi, egoistyczni, źli

Dodano dnia: 06-03-2012 00:00| Komentarzy: 2

Wydarzenia minionego tygodnia znów dostarczyły licznych dowodów marnej jakości miejscowej klasy politycznej. O której i bez tego było powszechnie wiadomo, że jest kiepska merytorycznie, leniwa i egoistyczna. A myślenie w kategoriach szerszych niż własne podwórko i perspektywa dalsza niż najbliższe wybory przerasta miejscowych liderów, ich polityczną klientelę i rozmaitego kalibru asystentów.

 

Weźmy choćby takie spotkanie radnych gminnych i miejskich. Merytorycznie przygotowane gorzej niż jakaś przypadkowa popijawa przygodnych znajomych. Biorąc pod uwagę, że łącznie szeregi administracji gminnej i miejskiej liczą grubo powyżej półtora setki urzędników.

Co ciekawsze, zarówno w Gminie na Ogrodowej, jak i na Kaliskiej 59 od lat ster władzy należy do polityków Towarzystwa Samorządowego. Jednak jakoś nie zdołano przed spotkaniem przygotować formalnego protokołu punktów stycznych i rozbieżnych między miastem i obwarzankową gminą. Pytanie – Czy w ogóle o czymś takim pomyślano? Podobnie z zasięgnięciem języka w podobnych do Turku miastach powiatowych Wielkopolski, które od dawna funkcjonują jako gminy miejsko-wiejskie. W tym miejscu przypomnijmy tylko, że takich dziwolągów w naszym województwie, w których miasteczko powiatowe otoczone jest obwarzankową gminą wiejską naliczyć można coś koło siedmiu. Na łączną liczbę 31 stolic powiatów ziemskich. Można byłoby wtedy dowiedzieć się jak w takich gminach miejsko-wiejskich funkcjonuje oświata, jak działa mechanizm decyzji inwestycyjnych, czy wreszcie, jak takie współistnienie wpływa na wielkość budżetu. Niestety, i tym razem okazało się, że górę wzięło duchowe lenistwo i prymitywny partykularyzm. W efekcie, radni miejscy nawet nie wiedzieli o czym ma toczyć się dyskusja na wspomnianym spotkaniu, a politycy gminni mogli jak wójt Mikołajczyk poprzestać na bredzeniu o jakimś braku więzi z miastem??? czy jak przewodniczący Kolenda mętnie blubrać o „wyborze kierunku tożsamości lokalnej”

Cały felieton w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

 

Komentarze

Autor: Zeniu i pięknym uśmiechu| Dodano: 08-03-2012 20:36
Z okazji Dnia Kobiet, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia naszym wspaniałym niewiastom. W życiu zawodowym życzę Wam, drogie panie, abyście wszystkie dosiadły wygodnych stołków w bibliotece, starostwie lub urzędzie miejskim. I żeby diabli wzięli tych, którzy wiek emerytalny Wam podwyższą, a szczególnie ryżych, łysych i POpapranych. Prywatnie natomiast, miejcie przede wszystkim bujne życie erotyczne. Życzę wielokrotnych orgazmów, ekstremalnych pozycji seksualnych, sprośnych eksperymentów, pomysłowego męża i przynajmniej jednego młodego gacha na boku.Niech to smutne, udręczone korupcją i złodziejstwem miasto, rozweselą i ubarwnią odgłosy Waszej rozkoszy! Wasz in seacula seaculorum Zeniu
Autor: mej| Dodano: 09-03-2012 14:06
Zeniu projektuje swoją podświadomość, i przerzuca to czego sam oczekuje, zamiast empatię w stosunku do kobiet wykazać
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 18

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 18

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »