06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

DOTACJE NA ,,MAŁE PROJEKTY''- AKTYWIZUJĄCE LOKALNĄ SPOŁECZNOŚĆ

Dodano dnia: 16-02-2012 19:30| Komentarzy: 0

 W najbliższym czasie, już po raz trzeci, Lokalna Grupa Działania Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R. ogłosi nabór na tzw. ,,Małe projekty''. Dofinansowanie może zostać przyznane na projekty, które aktywizują społeczność lokalną i jednocześnie wpisują się w cele zawarte w dokumencie, zwanym Lokalną Strategią Rozwoju. Są to działania mające wpływ na rozwój turystyki, rekreacji i sportu w naszym regionie oraz takie, które wspierają kultywowanie lokalnych tradycji.

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się osoby prawne albo jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w tym m.in. Stowarzyszenia i Fundacje, ale także i osoby prywatne. Wnioskujący muszą zamieszkiwać albo mieć siedzibę lub też wykonywać działalność gospodarczą na obszarze działania LGD T.U.R., czyli jednej z gmin z tego obszaru: Brudzewa, Goszczanowa, Kawęczyna, Kościelca, Malanowa, Turku (gminy wiejskiej), Przykony i Władysławowa. Pamiętajmy jednak, że zamieszkanie na terenie tych gmin, nie jest tu konieczne. Wystarczy, że projekt skierowany będzie do osób z obszarów wiejskich, a dokładniej z obszaru wskazanych gmin. ,,Małe projekty'' to takie projekty, których całkowity koszt może wynosić już od 4.500 złotych, natomiast przyznane dofinansowanie wynosić może maksymalnie 25.000 złotych. Jednak, aby zapewnić jak największej ilości podmiotów możliwość uzyskania dofinansowania, preferujemy wnioski o maksymalnej kwocie dofinansowania w wysokości 14.000 zł., przydzielając za to dodatkową punktację. Wysokość przyznanej pomocy to 70% kosztów kwalifikowanych, do których w odróżnieniu od innych rodzajów dofinansowań zalicza się również podatek VAT (za wyjątkiem jednostek samorządu terytorialnego) Zatem, co z pozostałymi 30% stanowiącymi wkład własny? Otóż w przypadku ,,Małych projektów'' może to być zarówno wkład rzeczowy jak i osobowy. Oznacza to, że do projektu można wnieść np. pracę swoją, wolontariuszy, czy też lokal. W ramach ,,Małych projektów'' organizować można m.in. szkolenia, warsztaty, imprezy plenerowe o charakterze sportowym i kulturalnym, czy festyny. Zakres ,,Małych projektów'' jest dość szeroki a jego szczegóły znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 lipca 2008 r. (z późn. zmianami). Chcąc zobrazować, jakie projekty dotychczas uzyskały dofinansowanie, można wspomnieć choćby o warsztatach bożonarodzeniowych, placu zabaw dla dzieci, czy festiwalu kolęd i pastorałek. Ale ,,Małe projekty'' to również i inne ciekawe przedsięwzięcia i inicjatywy. Dzięki nim możemy np. wypromować gospodarstwo agroturystyczne, przeprowadzić degustację lokalnych potraw, zorganizować majówkę albo rajd rowerowy, czy choćby utworzyć wypożyczalnię rowerów. Granice ,,Małych projektów'' to tak naprawdę granice naszej wyobraźni. Serdecznie zachęcamy do składania w naszym biurze wniosków o dofinansowanie na ciekawe projekty, które zaangażują lokalną społeczność z obszarów wiejskich. Z naszej strony oferujemy wsparcie merytoryczne i pomoc przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. Doświadczenia wcześniejszych naborów pokazują, że wypełnienie takiego formularza wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

Nasze biuro czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16. Informacje można uzyskać również telefonicznie, pod numerem 63 289 36 57 lub kontaktując się za pomocą formularza, znajdującego się na naszych stronach www.lgd-tur.org.pl. Zapraszamy!

Anna Maria Leszczyńska

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 84

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »