14 Sierpień 2020 imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Dobrscy radni nie wierzą burmistrzowi Czapli

Dodano dnia: 15-02-2012 12:56| Komentarzy: 4

Na niczym, przynajmniej na razie, spełzły wysiłki burmistrza Zdzisława Czapli, który osobiście pofatygował się do Dobrej, żeby tamtejszych radnych namówić na spółkę. Miałaby ona, na części majątku tureckiego PKS, organizować dowozy na terenie powiatu. Niestety, burmistrz Turku nie znalazł poklasku wśród radnych. A raczej, dało się słyszeć, że Turek chce pozbyć się z PKS tego, co najgorsze po to, by gminy to utrzymywały.

W trakcie czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Dobrej, poświęconej w dużej mierze gminnej oświacie i przekształceniu szkół, dyskutowano także o propozycji burmistrza Zdzisława Czapli. Przyjechał on wraz z Romanem Skoniecznym – prezesem Zarządu PKS S.A. w Turku. Obaj starali się przekonać dobrskich radnych, aby wyrazili zgodę na przystąpienie gminy do spółki prawa handlowego. Spółka ta miałaby realizować zadania z zakresu transportu publicznego. Roztaczali nieomal idylliczne perspektywy funkcjonowania spółki i oczywiście współpracy z gminą. Jak mówili, będą dowożone dzieci do szkół, pracownicy do swoich zakładów, a mieszkańcy do urzędów. A kursów będzie tyle, ile gmina uzna za stosowne, bo to ona jako współwłaściciel będzie decydowała. I zapewne płaciła.

Co na to radni z Dobrej, dlaczego nie ufają burmistrzowi Czapli i prezesowi Skoniecznemu? O tym w drukowanym wydaniu ET - już w sprzedaży

 

Komentarze

Autor: Chytry- K| Dodano: 27-02-2012 22:31
A czy nie można wykorzystać autobusów szkolnych do dowozu mlodzieży do szkól (ZST,LO.)do Turku.Wystarczy lekko zmienic - dopasować godziny lekcyjne w szkolach podstawowych
 
Autor: Debil| Dodano: 24-02-2012 13:46
Taka spółkę do której trzeba dopłacać krocie, to każda gmina może sobie sama zafundować. Na targ do Dobry, to sobie rowerem dojade.
 
Autor: miejscowy| Dodano: 18-02-2012 10:13
W Dobrej są targi i nie potrzebujemy tam jażdzić . Przewożników dowożących do szkól się znajdzie na miejscu i to dużo taniej i prosto pod szkolę .W bajki mamy prawo nie wierzyć
 
Autor: Olek| Dodano: 15-02-2012 20:30
Nie chodzi o to, że radni z DObrej nie wierzą Czapli, ale o to, że nie chcą brać na siebie obowiązku współfinansowania spółki, która jaby nie było wozi na targ i do szkół średnich mieszkańców gmin, a nie mieszkańców Turku.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »