09 Sierpień 2020 imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Jaka jest wiarygodność burmistrza Kaczmarka?

Dodano dnia: 07-02-2012 00:00| Komentarzy: 5

Pragnę przedstawić swoje stanowisko do zamieszczonych w tekście informacji, które zostały przez Burmistrza Uniejowa przeinaczone, a opublikowane w Państwa gazecie w artykule z dnia 10 stycznia 2012 r. we wkładce Echo Uniejowa pt: „Tylko Uniejów nie podlega staroście" - pisze do nas starosta poddębicki Ryszard Rytter

Tekst sugeruje m.in., że urzędnicy Starostwa Powiatowego w Poddębicach odmówili udostępnienia protokołów III kadencji z moimi wypowiedziami.

Gratulując poczucia humoru Pani, której rzekomo urzędnicy odmówili udostępnienia protokołów, pragnę wyjaśnić, iż sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Prośba o udostępnienie protokołów wymagała przejrzenia i przeczytania protokołów z 66 sesji, jakie odbyły się w poprzedniej kadencji. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że wyciągi z protokołów liczą 88 stron i obejmują 10 sesji z lat 2007 - 2009.

Wyjaśniam, iż dzień przed sesją Rady Miejskiej w Uniejowie (29.12.2011 r.), w Starostwie pojawiła się Pani Radna Powiatowa (która nie życzy sobie, aby o niej pisać) i poprosiła o udostępnienie protokołów sesji Rady Powiatu. Informację tą chciała uzyskać „od ręki”. Urzędnicy poinformowali, że zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Starostwa dokumenty takowe udostępniane są na pisemny wniosek.

W tym samym dniu taki sam wniosek złożył w Starostwie Burmistrz Uniejowa (ksero w załączeniu) z prośbą o udostępnienie wyciągów z protokołów, na których omówiono sprawy dróg powiatowych oraz porozumień Powiatu z Gminą Uniejów.

Rozumiecie Państwo, że w dniu złożenia wniosku pracownicy nie mogli udzielić tak obszernej odpowiedzi. Kilka dni temu wysłano pismo do Wnioskodawcy z informacją o numerze konta na które należy wnieść opłatę za przygotowanie i skserowanie wyciągów. Niezwłocznie po wpłynięciu pieniędzy dokumenty zostaną (bez zbędnej zwłoki) przesłane na ręce Pana Burmistrza.

 

Komentarze

Autor: Obserwator| Dodano: 01-04-2012 12:50
Ciekawe co ochrona środowiska powie na śmietnik k.cmentarza w Uniejowie, tolerowany przez Kaczmarka i za jego cichym przyzwoleniem. Park drzewny który tam był też kazał wyciąć. Grunt to - grunt.
 
Autor: Kazik| Dodano: 07-02-2012 09:03
Szkoda, że Poddębice to biedny powiat i nie stać go na przechowywanie protokółów w formie elektronicznej , tak jak to jest powszechnie stosowane. Wówczas płytka za kilkadziesiąt groszy by wystarczyła.Cóż, to kolejny argument za likwidacją tego powiatu.
 
Autor: Arnold| Dodano: 07-02-2012 08:57
Tak jest w mordę jeża. W końcu nie wiadomo gdzie w protokóle jest wypowiedź starosty. Może być na przykład w porządku obrad! Poza tym wydruk protokółu może być niewyraźny i trzeba zatrudnić speców do jego odczytania. Na razie trzeba płacić. W końcu Kaczmarek jest specem od zdobywania unijnych pieniędzy to i na to wniosek napisze.
 
Autor: Bad Max| Dodano: 07-02-2012 08:37
Wyciągi z protokołów liczą przecież 88 stron (z lat 2007-2009), Burmistrz Uniejowa nie sądzi chyba, że da się to przejrzeć w kilka dni? Na tak tytaniczną pracę potrzeba co najmniej 3 pracowników oraz minimum 2 tygodni! Ma Pan rację Panie Starosta Riter, Kaczmarek kpi z Pana w żywe oczy! A gdzie pisemny wniosek? Co oni sobie wyobrażają, że na gębę coś dostaną? Na gębę to tylko dla swoich. Zresztą najpierw opłaty przecież! Widać, że likwidacja Powiatu Poddębickiego też byłaby wskazana. Z korzyścią dla wszystkich.
Autor: do Bad Maxa| Dodano: 07-02-2012 10:39
No to prawda - tytaniczna praca, a tam Tytany nie pracują...:-)
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »