08 Sierpień 2020 imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wielka polityka i ta trochę bardziej powiatowa

Dodano dnia: 06-02-2012 00:00| Komentarzy: 2

 Konferencja prasowa turkowskiego PiS i posła Zbigniewa Dolaty

Była to już druga wizyta posła Zbigniewa Dolaty w Turku odkąd gnieźnieński parlamentarzysta zastąpił Witolda Czarneckiego na stanowisku szefa okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. I tak jak poprzednio, turkowska wizyta posła Dolaty przybrała formę konferencji prasowej z udziałem lokalnych działaczy PiS.

Relację z czwartkowej (2 luty) konferencji prasowej posła Zbigniewa Dolaty rozpoczynamy od złożenia wyrazów uznania dla Ryszarda Bartosika, gospodarza wspomnianego wydarzenia i lidera powiatowych struktur PiS. Jako jedyny z poprzedniego Zarządu Powiatu zagłosował za kontrolą kredytu drogowego przez komisję rewizyjną. Jak to mówią – czapki z głów za otwartość i siłę charakteru.

Jeśli zaś idzie o wystąpienie poseł Dolata, to konferencje zdominowała jego obszerna wypowiedź na temat propozycji zmian budżetowych autorstwa PiS. Jak zaznaczył parlamentarzysta kluczowym był projekt podatku od niektórych instytucji finansowych, z którego wpływy miałyby przynieść budżetowi państwa ok. 5 miliardów złotych rocznie. Ten dodatkowy przychód miałby sfinansować cały szereg wydatków budżetowych autorstwa PiS, których posłowie tej partii złożyli w liczbie dwustu. Przy tej okazji poseł Dolata zwrócił uwagę na poprawkę mówiącą o 4 milionach na dokończenie siedziby Komendy Powiatowej w Turku. W tym miejscu Ryszard Bartosik przypomniał, ze historia tej inwestycja sięga roku 2007, kiedy to jako starosta przekazał na ten cel działkę. -Wmawiano nam, że budowa strażnicy posuwa się do przodu. A widać, że jest to budowanie przez kroplówkę. Szefowi turkowskiego PiS należałoby jednak zwrócić uwagę, że wspomniane przekazanie pod strażnice działki akurat za Domem Dziecka w ocenie licznych turkowian z wielu powodów było jedną z bardziej nieprzemyślanych i szkodliwych dla naszej społeczności decyzji. No, ale jak to mówią – mleko się rozlało. Tyle, że z tego tytułu chyba nie wypada aż tak bardzo wypinać się do pochwał.

Za to w sprawie szpitala Ryszard Bartosik wilczym prawem opozycji korzysta z każdej okazji, by sprawić polityczny łomot swoim oponentom w powiecie. Nie inaczej było na czwartkowej konferencji. -Były starosta przypomniał, że po 11 miesiącach ub. roku wydatki szpitala są wyższe od przychodów o ponad 3,7 mln złotych, a kwota zobowiązań wymagalnych przekroczyła 1,1 mln zł. Słowem, w sprawie szpitala Ryszard Bartosik niemiłosiernie i do zera ogrywa „tęczową” koalicję. AJ

 

Komentarze

Autor: dbf| Dodano: 07-02-2012 10:02
a jak kredyt nie poszedł w całości na drogi to na co ?
 
Autor: Bad Max| Dodano: 06-02-2012 19:35
Coś mi się wydaje, że na tej kontroli kredytu polityczny kapitał chce zbić obecny zarząd powiatu oraz sekretarz. Rację ma radny bodajże Radecki, który przypomniał, że Komisja Rewizyjna w poprzednim roku budżetowym nie stwierdziła nieprawidłowości. Mogli by się w końcu rozwiązać. Wszyscy by zyskali.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »