11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Szpital i stanowiska

Dodano dnia: 07-02-2012 00:00| Komentarzy: 4

Dlaczego tonący szpitalnego parkingu się chwyta, a raport Rosiaka nadal schowany jest w szufladzie? A także o tym, dlaczego Michał Harasny zasłużył na wawrzyn za najbardziej kuriozalną wypowiedź? Jednym słowem – polityczne omłoty podczas sesji Rady Powiatu

Nigdy niekończąca się opowieść, czyli polityczne omłoty o problemach szpitala powiatowego i przyjęcie kilku co najmniej dziwnych stanowisk, to w największym skrócie „urobek” czwartkowej (2 lutego) sesji Rady Powiatu. W tej sytuacji do uchwały o największym politycznym znaczeniu urasta decyzja o skontrolowaniu wydatków związanych ze sławnym już kredytem drogowym w kwocie 10 milionów złotych. Decyzja wprawdzie mocno spóźniona, ale i tak potrzebna dla poprawy jakości lokalnego życia publicznego. Kwestią pozostaje pytanie – jak zostanie zrealizowana?

Kierunki działań zmierzające do..., czyli „plan Kawki”

Na koniec listopada 2011r. finanse szpitala powiatowego zamykają się wynikiem ujemnym w kwocie 3.726.475 złotych. Oznacza to, że wydatki turkowskiej lecznicy przekraczają jej przychody średnio o ponad 338 tysięcy złotych miesięcznie. Nic zatem dziwnego, że ekipa aktualnie rządząca powiatem ma powód do poważnych zmartwień. Problem w tym, że władze powiatu podchodzą do szpitalnego wyzwania, jak przysłowiowy pies do jeża. Ilustracją takiego stanu rzeczy może być zaprezentowany na sesji przez dyrektora SP ZOZ Bogdana Kawkę dokument pt. „Informacja oraz kierunki działań zmierzające do podniesienia efektywności funkcjonowania szpitala”. Są to dwie kartki maszynopisu, których ukoronowaniem jest osiem punktów planowanych działań mających wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej szpitala w bieżącym roku. Można je podzielić na trzy grupy.

Tonący parkingu się chwyta

W pierwszej czytamy o zamiarach uzyskania wyższego kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia o ok. 927 tys. zł. Planuje się też odzyskanie od tej instytucji minimum 300 tys. zł z tytułu usług zdrowotnych wykonanych przez szpital ponad przyznane limity. Realizacja obu tych zamiarów miałaby zwiększyć wpływy do szpitalnej kasy o ponad 1,2 mln zł. Ale to może nastąpić w jakimś bliżej nieokreślonym czasie.

Więcej w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: Bad Max| Dodano: 13-02-2012 13:07
TKM. A po nas choćby i potop. RiPowce obmierzłe.
 
Autor: Obywatel Stefan| Dodano: 13-02-2012 00:16
Tak to jest jak za rządzenie powiatem biorą się szachiści i dobierają sobie kumpli jak dyrektor szpitala który już raz postarał zadłużyć się szpital i teraz jest na dobrej drodze by zrobić jeszcze raz pytanie poco ?
 
Autor: Mieszkaniec| Dodano: 10-02-2012 19:27
Najgorsza w tym to k***a polityka.Szewc może budować domy.Rymarz rządzić powiatem,Górnik miastem.A sio,każdy do swojego wyuczonego fachu .I staniemy na nogi-prawda towarzysze
 
Autor: czytelnik echa| Dodano: 07-02-2012 21:12
zwolniono Bestwine (to pewnie był błąd) był Rosiak i powinien zostać rozsądny i jak się okazuje z treści artykułu z pomysłem co dalej.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »