27 Maj 2018 imieniny: Amandy, Jana, Juliana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 467

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2059

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1238 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Nasze działania bronią się same

Dodano dnia: 31-01-2012 00:00| Komentarzy: 3

3 tys. czytelników. 67 tys. wypożyczeń. 43 tys. odwiedzin. 5 tys. udzielonych informacji. 600 form działalności kulturalno-edukacyjnej. 11 tys. uczestników. I to wszystko tylko w jednym roku. Oto prawdziwe oblicze działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku. Placówki, na którą od lat nie było żadnej skargi ze strony jej użytkowników. Skarżą się za to ci, którzy od lat tu nie byli. A nie, przepraszam, raz byli. Na kontroli.

By cokolwiek krytykować trzeba mieć choćby podstawowe pojęcie na dany temat. By krytykować publicznie, podstawowe pojęcie już nie wystarcza, bo ośmieszyć się niezwykle łatwo. I tak jak ja daleka jestem od oceniania sposobu wychodzenia z progu Thomasa Morgensterna czy przyszłości mechatroniki, tak milicjantom i inspektorkom ds. bhp zalecam podobną wstrzemięźliwość w ocenie działalności biblioteki.

Być może dlatego, że Państwo u nas tak rzadko bywają, nie wiedzą Państwo, że MiPBP w Turku już bardzo dawno przestała być placówką tylko udostępniającą książki. Uspokoję Państwa – nadal to robimy. Ale robimy też dużo, dużo więcej.

W dużym skrócie: pomagamy w wyszukiwaniu informacji internetowych, gromadzimy i udostępniamy zbiory multimedialne, udzielamy informacji z zakresu informatyki i dziedzin pokrewnych; udzielamy pomocy bibliotekom publicznym na terenie powiatu w zakresie działalności merytorycznej, organizacji, doborze i zakupie zbiorów bibliotecznych; koordynujemy działalność kulturalno-oświatową bibliotek powiatu tureckiego; udzielamy informacji bibliotecznych i faktograficznych ze wszystkich dziedzin wiedzy w oparciu o zgromadzone zbiory własne; organizujemy formy pracy z czytelnikiem upowszechniające książkę i czytelnictwo, wystawy, prowadzimy lekcje biblioteczne; oferujemy pełne komputerowe opracowanie książek; opracowujemy Bibliografię Regionalną Miasta Turku i Powiatu Tureckiego, dokumentujemy i gromadzimy wycinki prasowe artykułów z prasy lokalnej i regionalnej od 1991 roku dotyczących ważniejszych wydarzeń życia Miasta Turku i Powiatu Tureckiego. Ale to nie wszystko.

O całym "szeregu" zadań jakie wykonuje biblioteka w liście nadesłanym przez Wandę Grzeszkiewicz, dyrektorkę Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - czytaj w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: nie czytający| Dodano: 31-01-2012 10:50
czas na zmiany kochani pisanie to nie kazanie
 
Autor: wanda| Dodano: 31-01-2012 09:37
a co mnie to obchodzi. Ja musze pracowac do 100 lat + vat
 
Autor: Turkowianin| Dodano: 31-01-2012 09:16
Wg.danych Komisji marnotrawicie pieniądze podatnika.Ostatnio robiono porządki z ,,emerytami ,,i dobrze. Wiem ze Pani trudno odejść /mnie też nie bylo lekko /ale taka jest potrzeba i wola ludu.Daj żyć mlodym Wando,Oni nie mają pracy i opuszcaja żony, mężów,dzieci i ukochany Kraj
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »