14 Sierpień 2020 imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Sukces młodej pianistki

Dodano dnia: 02-01-2012 19:11| Komentarzy: 17

Kinga Augustyniak z Miłaczewa zajęła drugie miejsce w IV Ogólnopolskim Forum Młodych Pianistów, organizowanym przez Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego. Tym razem to młoda pianistka starała się pokazać, że nie tylko muzycy z dużych ośrodków i renomowanych szkół mogą reprezentować wysoki poziom i odnosić sukcesy podczas konkursów.

 

 

Podczas trwających od 16 do 17 grudnia przesłuchaniach wystąpiły dwie uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. W pierwszej grupie wiekowej (7-8 lat), swoje umiejętności zaprezentowała ośmioletnia Alicja Walkowska z klasy fortepianu Moniki Brzostowskiej, która otrzymała wyróżnienie. Natomiast dziesięcioletnia Kinga Augustyniak z klasy Elżbiety Wojtaszewskiej, wystąpiła w drugiej kategorii wiekowej (9-10 lat). Kinga przygotowała na konkurs: Sarabandę Suity francuskiej h (o numerze katalogowym BMV 814), 6 łatwych wariacji na temat piosenki szwajcarskiej L. van Beethovena i Walc liryczny D. Szostakiewicza. Nauczycielka młodej pianistki podkreśla, że dziewczynka zaprezentowała wszystkie utwory na wysokim poziomie. Z kolei rodzice laureatki - Renata i Ireneusz, przyznają, że profesjonalnie zorganizowane było całe Forum Młodych Pianistów.

Na konkurs do Poznania zjechali najmłodsi wirtuozi czarno-białych klawiszy z całej Polski. O werdykcie zadecydowało jury w składzie: przewodniczący – prof. Waldemar Andrzejewski (Akademia Muzyczna im. I.J. Paderwskiego w Poznaniu), członkowie – prof. Maria Murawska (rektor AM w Bydgoszczy), mgr Barbara Jarantowska (PSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu) i mgr Marek Gidaszeski (kierownik sekcji pianistycznej POSM w Poznaniu). Jak widać o przyznaniu Kindze drugiego miejsca decydowali znawcy tematu. Finałem Forum było ogłoszenie wyników i koncert wszystkich laureatów.

Na co dzień Kinga jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Miłaczewie. Poza grą na fortepianie lubi także śpiew i taniec. O tym jak dla sukcesu ważne jest to, co się dzieje w samej głowie muzyka, niech świadczy fakt, że Kinga niedawno z sukcesem wystartowała w powiatowym turnieju gry w warcaby. Na fortepianie najbardziej lubi grać utwory dowolne i walce: –Kinga jest bardzo zdolną, muzykalną i pracowitą uczennicą, o czym świadczy fakt, iż w drugiej klasie została promowana poza normalnym trybem do klasy czwartej. W ubiegłym roku brała udział w drugim etapie ogólnopolskich przesłuchań klas fortepianu w Koninie, także z dużym sukcesem – powiedziała Elżbieta Wojtaszewska. Przed samym konkursem ćwiczyła grę codziennie nawet po kilka godzin. -Sukces zawdzięcza pracowitością, ale przede wszystkim swoim rodzicom, którzy dzielnie wspierali ją w codziennych obowiązkach oraz zaufali mi jako nauczycielowi powierzając córkę mojej opiece - dodaje nauczycielka Kingi.

Dyrektorka turkowskiej szkoły muzycznej Marta Janicka przyznała, że konkursów muzycznych jest w całym kraju bardzo dużo, takich o zdecydowanie niższym poziomie od poznańskiego forum ale są też konkursy o jeszcze wyższym. Sukces jednak należy mierzyć proporcjonalnie. Ogólnokształcące szkoły muzyczne w dużych miastach specjalizują się w produkcji maszynek do wygrywania konkursów, nastawiają swoich uczniów na takie imprezy i pod tym kątem kształcą, dlatego drugie miejsce Kingi, mieszkającej na prowincji jest czymś cennym. Poza tym, sukces uczniów przyczynia się także do promocji szkoły i jej rangi, a muzycy w największych ośrodkach mogą dostrzec istnienie takiej placówki w Turku. Oczywiście przebić się z małej miejscowości jest o wiele trudniej, a taką szansą mają tylko wybitnie uzdolnieni.

Z muzykiem jest trochę jak z wielbłądem. Ktoś musi go poprowadzić. Z drugiej strony żeby dotarł do wodopoju musi włożyć w to swoją własną, ciężką pracę – podsumowuje Henryk Kranc.

 

Do ostatniego w zeszłym roku papierowego numeru Echa wkradł się chochlik i pod zdjęciem drugiej z uczestniczek konkursu Alicji Walkowskiej, grającej na fortepianie, pojawił się podpis, że to Kinga Augustyniak. Tym razem dodajemy kilka zdjęć z właściwymi podpisami. 

mej 

 

Młode pianistki

 

Aktualności powiązane z galerią
» Sukces młodej pianistki
 

Komentarze

Autor: uyedeiquelove| Dodano: 22-05-2020 21:12
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin No Prescription
 
Autor: oqohohozak| Dodano: 13-05-2020 04:26
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin Online
 
Autor: ekamikse| Dodano: 13-05-2020 04:02
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin Online Without Prescription lrk.uwcx.echoturku.net.pl.rwc.jk http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
 
Autor: jusehun| Dodano: 07-05-2020 22:53
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin
 
Autor: unoqeyihuy| Dodano: 07-05-2020 10:00
http://mewkid.net/when-is-xaxlop/ - Amoxicillin 500 Mg
 
Autor: isetxauz| Dodano: 22-02-2020 03:37
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin
 
Autor: ayoyoogaoifu| Dodano: 29-01-2020 12:54
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500 Mg
 
Autor: ezaguta| Dodano: 29-01-2020 12:45
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500mg
 
Autor: oyoypoq| Dodano: 29-01-2020 12:44
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Online Without Prescription
 
Autor: aelurve| Dodano: 29-01-2020 12:33
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin Online szi.ddzj.echoturku.net.pl.gve.tg http://mewkid.net/who-is-xandra/
 
Autor: oyoypoq| Dodano: 29-01-2020 12:24
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin
 
Autor: hureahunete| Dodano: 29-01-2020 12:11
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Buy Amoxicillin Online
 
Autor: ijakaboyobe| Dodano: 29-01-2020 12:01
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin Without Prescription 18 nlr.qqij.echoturku.net.pl.vgw.zj http://mewkid.net/who-is-xandra/
 
Autor: owpojapuvefo| Dodano: 08-01-2020 10:02
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxil Dose For 55 Pounds Buy Amoxicillin Online avy.yoed.echoturku.net.pl.ksz.zq http://mewkid.net/who-is-xandra/
 
Autor: ekiediyac| Dodano: 08-01-2020 09:50
http://mewkid.net/who-is-xandra/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxil opd.udwx.echoturku.net.pl.avq.fg http://mewkid.net/who-is-xandra/
 
«poprzednia 1 2 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »