11 Grudzień 2018 imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Kartki od Mikołaja

Dodano dnia: 27-12-2011 19:02| Komentarzy: 3

W Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie, rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Kartka do św. Mikołaja”.

Na konkurs, którego organizatorami był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wpłynęło157 prac, wykonanych różnorakimi technikami plastycznymi. Na kartkach dominowały postacie Mikołaja, choinki i zimowe krajobrazy. Prace oceniała je komisja konkursowa w składzie: Beata Szymczak – dyrektor M-GBP w Uniejowie, Katarzyna Lewińska – dyrektor GOK w Świnicach Warckich, Aleksandra Kałużna–Płaczek – instruktor plastyki w MGOK Uniejów. Jak nam powiedziano, przy ocenie prac zwracano uwagę na odwzorowanie tematu, estetykę i samodzielność wykonania.

Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce w sali kominkowej domu kultury. Odczytała je Beata Szymczak, a wiceburmistrz Uniejowa Marek Jabłoński, wręczał nagrody. W kategorii przedszkolnej: pierwszą nagrodę otrzymał Bartosz Łuczak z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie. Druga nagroda przypadła Przemysławowi Węgielnikowi ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie, a trzecia Mai Mazur z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie. Wyróżnienia przyznano: Rafałowi Józefowiczowi ze Szkoły Podstawowej w Spycimierzu i Patrycji Kaczka z Miejskiego Przedszkola w Uniejowie. W kategorii klas I – III przyznano nagrody:

Pierwszą Marcinowi Pająkowi ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, drugą Weronice Jurkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie, a trzecią Michałowi Derlaczowi ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Wyróżnienia otrzymali: Julia Szymczak i Daria Dębowska ze Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Filip Kos ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie i Maria Grubska ze Szkoły Podstawowej w Spycimierzu. W kategorii klas IV – VI, pierwsza nagroda powędrowała do Patryka Pajora ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie, druga do Macieja Olczyka ze Szkoły Podstawowej w Wieleninie, a trzecia do Róży Dyzner z Zespołu Szkół w Uniejowie. Wyróżnienia wręczono: Wojciechowi Wilczyńskiemu i Emilii Bamberskiej ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie oraz Zuzannie Jach z Zespołu Szkół w Uniejowie.

W kategorii gimnazjum nie przyznano pierwszej nagrody. Drugą podzielili się: Sylwia Grabska i Aleksander Kwaśniewski. Trzecią otrzymała Natalia Klata, a wyróżnienie Angelika Robakowska.

W trakcie uroczystego wręczenia nagród, laureaci wraz z opiekunami wysłuchali wierszy i piosenek związanych tematycznie z Mikołajem. Wykonawcami byli artyści Teatrzyku Małego Aktora: Weronika Kujawa, Oliwia Pietrzak i Róża Dyzner.

(art)

 

Komentarze

Autor: maro| Dodano: 06-01-2012 12:51
od czy do mikołaja
 
Autor: Leon| Dodano: 31-12-2011 08:34
Co tam kartki do Mikołaja pisać. Kasę mu wysłać to może coś przyniesie.
 
Autor: XXL| Dodano: 29-12-2011 16:05
Tam mała z prawej to moja córka
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 11

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 12

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »