14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Rok dreptania w miejscu

Dodano dnia: 12-12-2011 00:00| Komentarzy: 0

Minął rok obecnej kadencji Rady Powiatu. Jest to dobry moment na dokonanie oceny działalności powiatowego samorządu. Zapewne koalicja rządząca(SLD-RiP-PSL-PO) będzie starała się pochwalić swoimi osiągnięciami, oczywiście jeśli dojdzie do wniosku, że takie ma. Bo czy sukcesem jest powołanie dwóch starostów w pierwszym roku kadencji? Czy może sukcesem są popełniane liczne błędy naruszające prawo? Jako czynny uczestnik życia powiatowego, chciałbym z punktu widzenia radnego opozycji podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Opozycja czeka na zaproszenie, jak na Godota

Obejmując mandat radnego liczyłem na to, że działalność Rady będzie wyglądała troszeczkę inaczej. Miałem nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji finansowej będziemy procedowali nad ważnymi problemami społeczności lokalnej. Liczyłem na to, że na początku kadencji zostaną określone rzeczywiste, a nie powielane z roku na rok, cele do osiągnięcia, a koalicja rządząca zaprosi opozycję do debaty nad długoterminową strategią rozwoju powiatu, czy też do dyskusji na temat zagrożeń jakie mogą utrudnić życie mieszkańcom powiatu. Mam tu na myśli m.in.: 1) utrzymanie bądź nie utrzymanie publicznego szpitala, co będzie miało zasadniczy wpływ na zakres świadczenia usług przez szpital; 2)zbliżającą się upadłość lokalnego przewoźnika, a co za tym idzie utratę możliwości moderowania dowozu dzieci i młodzieży do szkół spoza powiatu, na czym powinno zależeć powiatowi szczególnie, bo liczba uczniów wpływa na wielkość subwencji oświatowej, a więc i na zatrudnienie w oświacie; 3) zagrożenia wzrostem bezrobocia w powiecie spowodowanego pogarszającą się koniunkturą gospodarczą w kraju i na świecie, a więc mniejszego wpływu do kasy starostwa z tytułu podatku dochodowego; 4)możliwości wystąpienia na naszym terenie klęsk żywiołowych i przygotowania ludności na taką ewentualność. Niestety takiej dyskusji przez rok się nie doczekałem.

Cały list Marka Kubiaka w najnowszym wydaniu ET - już w sprzedaży

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 19

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 19

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »