14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Powiatowy świat według kiepskich radnych

Dodano dnia: 29-11-2011 00:00| Komentarzy: 6

O tym, że szpital powiatowy każdego dnia powiększa swoje zadłużenie i zmierza ku upadkowi nie potrzeba już chyba nikogo przekonywać. Ponad 3-milionowa strata, to efekt niespełna rocznych rządów obecnej koalicji w powiecie tureckim. W tak trudnej sytuacji szpitala należałoby liczyć każdą złotówkę. Tymczasem lekką ręką, łamiąc tzw. ustawę kominową, zmarnowano 50 tys. zł. Był to powód do odwołania starosty Dariusza Młynarczyka, ale pieniądze zmarnowano i nikt się nie zastanawia jak je odzyskać. Za błędy powinni płacić, ci którzy je popełnili, a nie my wszyscy. Dlatego też do sprawy złamania ustawy kominowej przez Dariusza Młynarczyka i Zbigniewa Bartosika należy wrócić.

Historia najnowsza

W dniu 7 lutego 2011 roku zostało podpisane rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron pomiędzy Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Turku, reprezentowanym przez Dariusza Młynarczyka – starostę Powiatu Tureckiego oraz Zbigniewa Bartosika – wicestarostę Powiatu Tureckiego, a byłym dyrektorem szpitala. Na mocy porozumienia byłemu dyrektorowi SP ZOZ w Turku zamiast 30 tys., wypłacono kwotę 80 tys. W związku z wypłatą tej kwoty po apelu tureckiego PiS, grupa 11 radnych Rady Powiatu Tureckiego (radni obecnej koalicji) złożyła wniosek o odwołanie starosty tureckiego Dariusza Młynarczyka, zarzucając mu złamanie ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagrodzeniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. Nr 26, poz 306, ze zmianami). Radni uzasadniali wniosek niedochowaniem należytej staranności przy rozstrzyganiu tej sprawy przez starostę, mając do dyspozycji aparat urzędniczy Starostwa Powiatowego. Jest to grupa radnych, która 10 grudnia 2010 r. powołała Młynarczyka na starostę i przez ponad pół roku broniła go jak wodza rewolucji październikowej, dając przyzwolenie na mnożące się błędy. W końcu Rada Powiatu przychyliła się do wniosku i odwołała Dariusza Młynarczyka z funkcji starosty tureckiego, uznając wniosek Radnych za zasadny.

Dlaczego Ryszard Bartosik uważa, że z podjętej błędnie deczyji powinien rozliczyć się obecny starosta - Zbigniew Bartosik? Cały list w najnowszym  wydaniu papierowym ET

 

Komentarze

Autor: nikt| Dodano: 02-12-2011 16:36
tym bardziej powinno to interesować lokalne władze a tym bardziej radnych, a ty nie wytkaj komuś wieku.
 
Autor: ciekawy| Dodano: 01-12-2011 13:20
czy może mi ktoś odpowiedzieć dlaczego księgowy stracił pracę? czy nie dlatego, że że poinformował o długu szpitala? czy prawdą jest że pan kawka miał zakaz zajmowania stanowisk publicznych ?
 
Autor: Pielęgniarka| Dodano: 01-12-2011 00:15
Panie wice starosto a może pan coś zrobi z tym dyrektorem bo ludzie chcą pracować a z Kawką widać rychły koniec tej placówki A może lepiej siedzieć w cieniu starosty i brać pieniądze to też jest dobry pomysł na życie bo pieniądze przecież nie śmierdzą a co was obchodzi taki szpitalik TYLKO MY TU MIESZKAMY ,PRACUJEMY A NASZE RODZINY SIĘ TU LECZĄ!!!
 
Autor: SZPITALNA PRACOWNICA| Dodano: 30-11-2011 23:47
80 TYSIĘCY TO NIE 3 MILIONY PAN STAROSTA BRONI DYREKTORA JAK LEW TYLKO PO CO CZYŻBY PRZYJAŹŃ BYŁA TAK WIELKA A DYREKTOR KAWKA JEST TAK PUSTY ŻE EFEKTY TEGO WIDAĆ I CO NAJGORSZE NIE MA POMYSŁU NA RZĄDZENIE DO PRZYKONY TY NIEUDACZNIKU ŻYCIOWY JEDEN Z DRUGIM TAM ZROBICIE MNIEJ SZKODY BO WÓJT BRONISZEWSKI BĘDZIE WAM PATRZYŁ NA RĘCE
 
Autor: nikt| Dodano: 30-11-2011 22:55
proponuje przyjrzeć się bliżej co się dzieje w szpitalu,ale czy to kogoś obchodzi przecież to państwowe, nikt nie ponosi odpowiedzialności.
Autor: do "niktosia"| Dodano: 01-12-2011 17:54
A od kiedy szpitale są państwowe? Coś zostałeś w tyle panie Nikt.O ile wiem, to od dekady szpital jest powiatowy, może publiczny, ale nie państwowy. Zrób sobie powrót do przeszlości i przyglądaj się państowym szpitalom
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 19

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 19

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »