15 Grudzień 2018 imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Nie tylko woda termalna, ale i łupki

Dodano dnia: 29-11-2011 00:00| Komentarzy: 0

Druga w listopadzie, a dwudziesta w tej kadencji, sesja Rady Miejskiej w Uniejowie poświęcona była przyszłorocznym podatkom i opłatom lokalnym, które wzrosły od kilku do aż 25 proc. Burmistrz poinformował o poszukiwaniach na terenie gminy złóż gazu łupkowego. Zapowiedział też uruchomienie pijalni wód mineralnych. Strażaków prosił o „wyhamowanie”, ponieważ utrzymanie jednostek coraz bardziej rośnie.

Rada Miejska spotkała się ponownie po niespełna dwóch tygodniach. W sesji wzięło udział trzynastu radnych. Radna Elżbieta Białczak, która zapoznała się z protokółem poprzedniej sesji stwierdziła, że został napisany zgodnie z porządkiem obrad. Tradycyjnie bardzo ciekawe było sprawozdanie burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym. Poinformował, że podpisano umowę na remont wnętrza zamku, który ma się zakończyć w lutym. Wojewódzki konserwator zabytków zażyczył sobie dodatkowych prac archeologicznych w zamkowej bramie, stąd dodatkowe utrudnienia. Burmistrz mówił też o planach na przyszłość. Nadal zamierza budować w parku całoroczne tężnie. Nową koncepcją jest pijalnia wód mineralnych. Burmistrz chwalił młodych strażaków z Felicjanowa, którzy zaangażowali się w remont swojej remizy. Obiecał im pomoc, na miarę możliwości finansowych gminnego samorządu. Prosił jednak strażaków o „wyhamowanie”, ponieważ koszty utrzymania jednostek coraz bardziej rosną. Przybywa w nich sprzętu. Są takie, które mają po dwa, a nawet trzy samochody, a to kosztuje. Burmistrz poinformował też o planowanych odwiertach w poszukiwaniu gazu łupkowego na terenie gminy. Jest już ich lokalizacja, ale nie chciał jej jeszcze ujawnić. Roman Koziński z Wielenina zgłosił swoje wątpliwości, co do ewentualnej eksploatacji gazu łupkowego w gminie Uniejów. Jego zdaniem, technologie wydobycia są niebezpieczne dla środowiska.

Więcej czytaj w najnowszym Echo Turku

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 20

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 21

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »