23 Luty 2019 imieniny: Damiana, Romana, Romany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Nie spieszmy się na cmentarze…

Dodano dnia: 16-10-2011 00:00| Komentarzy: 0

Wszystkich Świętych w Turku

Ponieważ parkingi wokół turkowskich cmentarzy mają ograniczoną pojemność, władze miasta uruchomiły specjalne linie autobusowe. Warto więc z nich skorzystać. Pojawią się też dodatkowe miejsca parkingowe, a kierowanie ruchem będą wspierać funkcjonariusze turkowskiej drogówki. Ci ostatni, apelują o rozwagę, ostrożność i cierpliwość

Od 28 października do 1 listopada 2011 roku, w rejonach cmentarzy oraz na drogach powiatu tureckiego planowane są wzmożone patrole policji. W tych dniach służbę obejmie wielu funkcjonariuszy, po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w miejscach wzmożonego ruchu. Policjanci nie tylko będą kierować ruchem, ale też będą pełnić służby prewencyjne, gdyż jak wiadomo w Dzień Wszystkich Świętych jest doskonałą okazją dla kieszonkowców,. Przy okazji policjanci apelują, byśmy nie pozostawiali cennych rzeczy w samochodach, a także uważali na trzymane przy sobie torebki i portfele.

We wtorek, 1 listopada, w Turku, na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II z ulicą Chopina, kilka godzin wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. W tym czasie ruchem kierować będą funkcjonariusze „drogówki”.

Policja prosi o cierpliwość i wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu oraz dla policjantów, którzy w tych dniach będą pełnić służbę.

Przy Alei Jana Pawła II, od skrzyżowania z ulicą Dworcową, do skrzyżowania z ulicą Rubinową, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów. Osoby, które przyjadą na cmentarz samochodem będą mogły skorzystać z parkingów przy ulicy Chopina oraz Alei Jana Pawła II.

-Prosimy wszystkich pieszych oraz kierowców o dużą rozwagę oraz ostrożność w trakcie podróży na groby swoich bliskich – mówi Roman Marczyński, rzecznik prasowy komendanta KPP w Turku.

Od niedzieli 30 października do wtorku 1 listopada, PKS uruchomi specjalną linię. Autobusy jeździć będą na trasie Słodków Kolonia (9.10) – Obrzębin (9.12) – Muchlin (9.13) – ul. Kaliska (9.15) – Pl. Sienkiewicza (9.17) – ul. Kwiatowa (9.19) – ul. Cicha (9.20) – ul. Andersa (9.22) – os. Uniejowskie (9.23) - ul. Wyszyńskiego (9.25) – os. Górnicze (9.26) – dworzec autobusowy (8.30) – Al. Jana Pawła II (8.32) - ul. Kączkowskiego (8.37) – ul. Kaliska (8.39) - Muchlin (8.41) – Obrzębin (8.42) – Słodków Kolonia (8.44). Autobusy kursować będą co godzinę, w nawiasach podano odjazd pierwszego z autobusu z danego przystanku. 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »