11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wybór jest jeden – inwestować w ZST

Dodano dnia: 25-10-2011 00:00| Komentarzy: 10

W ostatnich latach w Zespole Szkół Technicznych zostały wprowadzone zmiany dotyczące kształcenia z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Jednakże niewystarczające inwestycje w infrastrukturę ZST mogą spowodować zahamowanie rozwoju placówki co przełoży się na mniejsze zainteresowanie uczniów kształceniem zawodowym, a tym samym niższą subwencję oświatową. W chwili obecnej infrastruktura sportowa jest największą bolączką tej największej technicznej szkoły w regionie - pisze do ET dyrektor Mariusz Seńko.

 Przy liczbie blisko 1750 uczniów i słuchaczy zaplecze sportowe kierowanej przeze mnie placówki jest porównywalne do szkół gdzie kształci się około 200 uczniów. W kontekście wchodzącego niżu demograficznego i spodziewanego spadku subwencji jest to ostatnia chwila kiedy możliwe jest podjęcie działań związanych z budową sali sportowej przy ZST, podkreślam sali sportowej pozwalającej realizować program na zajęciach WF a nie hali widowiskowo–sportowej. Od wielu lat dzięki nadwyżce subwencji przypadającej ZST w stosunku do przydzielanego budżetu, możliwe było dofinansowanie innych placówek podległych pod Starostwo Powiatowe w Turku.

Jak dyrektor Seńko uzasadnia konieczność budowy hali sportowej przy ZST - przeczytasz w najnowszym wydaniu Echa Turku 

 

Komentarze

Autor: Darek| Dodano: 04-11-2011 18:48
Zburzyć to ZST szkołę kształcącą bezrobotnych. Seńkę wysłać na dyrektora w Kaczkach bo jako PSL-owcowi tam powinno mu być bliżej.
 
Autor: nauczyciel| Dodano: 01-11-2011 21:48
Szkoda,że sprawa złamania prawa autorskiego przez dyrektora ZST zostanie za chwilę przedstawiona jako zemsta polityczna PiS , TS na byłym faworycie. Faktem jest niestety, że Senko się nie popisał, a wystarczyło odwołać się w "swoim" liście do mądrego artykułu a nie udawać autora wszystkich przemyśleń.
 
Autor: nauczyciel| Dodano: 30-10-2011 14:08
To jest kompletna kompromitacja pana Seńki jako pedagoga nie mówiąc już o dyrektorze. Kradzież własności intelektualnej. Pisząc ten tekst powinien powołać się na autora. Nie uczynił tego więc ukradł. Musi za to ponieść konsekwencje. Gratulacje dla osoby która to ujawniła. Okazuje się, że są osoby które czytają fachowe publikacje. Seńko poniżej jakichkolwiek standardów, żadne tłumaczenie nic nie pomoże, chamstwo.
 
Autor: wnikliwy| Dodano: 30-10-2011 11:00
Ten artykuł to bezczelny plagiat artykułu pana Linerta. Świadczy o pustostanie Seńki i braku jakichkolwiek zasad w jego postępowaniu. To najcięższe wykroczenie kogoś kto pisze np pracę magisterską lub doktorat. Pan Linert powinien wystąpić na drogę sądową o ochronę swoich dóbr i doprowadzić do skazania Seńki.Seńko obnażył swoją intelektualną i moralną miernotę. Proszę aby tym przestępstwem zajęło się Echo Turku, Zarząd Powiatu i Radni. Kradzieży czyjejś własności intelektualnej nie można tolerować. Seńko do dymisji.
 
Autor: rozbawiony :)| Dodano: 29-10-2011 10:59
ZST ma tak ogromne osiągnięcia sportowe, że KONIECZNIE!!! trzeba salę budować...
 
Autor: belfer3| Dodano: 27-10-2011 09:28
czytałem oryginał - niu, niu dyrektorze
 
Autor: franek| Dodano: 26-10-2011 23:16
Sympatyczny artykuł orginał na odn wloclawek - publikacje - Stanisław Linert - Przyszłość i rola kształcenia ... gratulacje dla dyrektora
 
Autor: as| Dodano: 26-10-2011 21:33
Na ZST świat się kończy. Są również inne szkoły. Za dużo pychy w tym artykule.
 
Autor: belfer2| Dodano: 26-10-2011 00:06
na robotę to juz za późno... chyba.Obrońców czas już minął...
 
Autor: belfer| Dodano: 25-10-2011 23:09
o dyrek uaktywnił się z okazji wyborów i kończącej się kadencji, przez dotychczasowe cztery lata siedział cicho. nie wystarczy inwestować w bazę trzeba jeszcze zdbać by czas spędzony w technikum nie był czasem straconym. cztery lata nauki i co niezdana matura niezdany egzamin zawodowy. trzeba wziąć się panie dyrektorze do pracy a nie bawić się w politykę.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »