16 Luty 2019 imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1328 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Zmiana scenariusza

Dodano dnia: 25-10-2011 00:00| Komentarzy: 0

O dystansowaniu się ks. Mirosława Frankowskiego do mnożących się ponad wszelką miarę uroczystości tego typu mówiło się w Turku już od pewnego czasu. Oczywiście bez zbędnego epatowania sensacją i raczej w zaufanych kręgach osób bliskich i znajomych. A najczęściej z zauważalnym wyrazem smutku i zatroskania. Bieg zdarzeń w minioną środę, 19 października, pośrednio dowiódł, że problem jednak był. Ale akurat w tym przypadku może to i lepiej niż gdyby żadnej sprawy nie było.

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapelan warszawskiej Solidarności jako męczennik i postać bez wątpienia heroiczna z całą pewnością zasłużył na to, by zostać patronem jednego z rond w prowincjonalnym mieście T. Rzecz to oczywista. Równie oczywistym jest i to, że uroczystość nadania rzeczonemu rondu imienia bohaterskiego kapłana zaplanowano na 19 października, czyli w 27. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Żadnych wątpliwości również nie powinien budzić fakt, że uroczystość i poprzedzająca ją Msza święta odbyła się w jednej z turkowskich świątyń, a konkretnie w kościele p.w. św. Barbary.

Ale nawet niezbyt uważny obserwator miejscowego życia publicznego musiał zwrócić uwagę na nieco odmienny obraz zdarzeń niż w przypadku poprzednich tego typu uroczystości.

Co dostrzegł kapłana i co warto by dostrzegli też inni. Komu szkodzi zbyt silne więzi tronu z ołtarzem? Więcej - w papierowym wydaniu ET - od wtorku w sprzedaży

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »