21 Maj 2018 imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 446

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2024

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1237 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Sala numer 100, czyli z historią w nowoczesność

Dodano dnia: 06-09-2011 20:37| Komentarzy: 2

Jak co roku 1 września, także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki zainaugurowali rok szkolny 2011/12. Rok wyjątkowy, gdyż rozpoczynający obchody 100-lecia szkoły. Pierwszym przejawem tej rocznicy było przygotowanie i otwarcie pamiątkowej klasy.

Na uroczystości przybyli oczywiście znamienici goście: poseł Irena Tomaszak-Zesiuk, starosta Zbigniew Bartosik, burmistrz Zdzisław Czapla, ks. pr. Marek Kasik, przewodniczący rady rodziców Jacek Semba, emerytowani nauczyciele i dyrektorzy: Jolanta Rowińska i Edmund Ćwikliński. Dyrektor Lech Zielony w szczególności przywitał uczniów klas pierwszych i pogratulował im wyboru właśnie tej szkoły, co, jak mówił, powinni traktować jako pierwszy sukces. W kilku słowach wyraził nadzieję, że tegoroczni maturzyści zapewne powtórzą sukces swych kolegów rocznika 2011, których 96 proc. zdało maturę. Życzył także wszystkim uczniom, a jest ich w 39 klasach 1260, oraz 92 nauczycielom, podobnych, jeśli nie większych, sukcesów, które były udziałem szkoły w zeszłym roku. I utrzymania wysokiego poziomu. Pierwszoklasiści złożyli przysięgę, a następnie zostali oprowadzeni przez swoich wychowawców po szkole, która przeszła ostatnio kilka remontów: sali gimnastycznej i uzupełnienie sprzętu, wykonanie boazerii na II piętrze, wymiana oświetlenia, remont pokoju nauczycielskiego, malowanie auli, wymiana ogrodzenia wokół budynku B, zainstalowanie klimatyzacji w pracowni komputerowej i multimedialnej, malowanie i lakierowanie klas i stołówki.

Jednak najważniejszą częścią uroczystości było otwarcie sali numer 100. Wspólnego otwarcia wraz z dyrektorem Zielonym dokonali pani poseł, burmistrz i starosta. Następnie ksiądz proboszcz poświęcił „nową – starą” salę i odprawił modlitwę. Uruchomienie klasy w nowej postaci było możliwe dzięki wysiłkowi wielu ludzi. Głównym sponsorem była firma PROFIm Ryszarda Rychlika. Klasa ma spełniać zadanie zarówno normalnej pracowni dydaktycznej, jak i rolę edukacyjną, przywołującą wieloletnią historię szkoły. Uczniowie, tak jak zebrani podczas uroczystości goście, będą zasiadać w wykonanych replikach ławek z epoki początków szkoły. Oryginalne komody ze szklanymi witrynami zostały odrestaurowane, tak jak i parkiet z 1937 roku. Stare zegary i pamiątkowe czarno-białe fotografie patronów, również odsyłają i przenoszą wchodzących w atmosferę sprzed stu lat. Nawet radio zostało wystylizowane na epokę. Pod drewnianą zabudową ze zdjęciem pierwszego rocznika, aby nie budzić dysonansu a jednocześnie zachować funkcjonalność, kryje się ekran LCD. Dyrektor Zielony zapowiedział także na marzec pojawienie się specjalnego wydawnictwa poświęconego historii szkoły.

Więcej w aktualnym wydaniu Echa Turku 

 

Sala numer 100 w ZSO

 

Aktualności powiązane z galerią
» Sala numer 100, czyli z historią w nowoczesność
 

Komentarze

Autor: Adam| Dodano: 12-09-2011 14:06
Od kiedy to ksiądz Kasik jest prałatem bo tak chyba należy odczytać to dziwaczne pr.? Może Jarek jest bliżej papieża niz biskup? Na razie jednak w Turku nie ma żadnego prałata. W dekanacie tureckim jest i owszem, ale w Malanowie ks. prałat Płaszczyk. No cóż wiedza o sekretarzach PZPR nie przekłada się na wiedzę o tureckim klerze.
Autor: do Adma "żółcionośnego"| Dodano: 12-09-2011 18:49
A może proboszcz? panie z zaburzeniem funkcji wątroby...
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »