13 Lipiec 2020 imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Triumf banałów, pobożnych życzeń i... zwykłej głupoty

Dodano dnia: 02-09-2011 12:40| Komentarzy: 11

Boże chroń Turek przed takimi pomysłami!!!

Czwartkowa, 1 września, sesja Rady Miejskiej Turku dostarczyła podwójnego dowodu na tezę, że po dziewięciu latach sprawowania władzy, ekipie rządzącej Turkiem mocno wyczerpały się sensowne pomysły na miasto. Bo najpierw przepchnięto niezbyt przemyślany pomysł na utopienie w naszym kinie kilkuset tysięcy złotych, a ukoronowaniem sesji była akceptacja istnego bubla w postaci Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Turek na lata 2011-2020”. Mimo, że w trakcie dyskusji nie pozostawiono nań suchej nitki. Słowem, i smutno, i smieszno.

Brak spójnej wizji miasta coraz częściej ekipa rządząca Turkiem próbuje zastąpić zabiegami medialnymi. Wręcz kliniczną ilustracją tej sytuacji może być ostatnia historia z szeroko nagłaśnianą modernizacją miejscowego kina. Owo mocno naciągane pojęcie modernizacji sprowadza się w zasadzie tylko do cyfryzacji projekcji filmów, co jednak składa się na łączny koszt inwestycji w kwocie ok. 563 tysięcy złotych. Koronnym argumentem przemawiającym za tą inwestycją, wedle władz miasta, ma być możliwość pozyskania ok. 163 tys. zł ze środków unijnych. Zdaniem zwolenników projektu, taki wydatek na digitalizację projekcji filmów w turkowskim kinie jest wręcz kwestią przetrwania tej placówki. Jednak zachodzące procesy cywilizacyjne i technologiczne każą raczej powątpiewać w skuteczność i sensowność tego przedsięwzięcia.

Jednak, jak już to zostało wspomniane, wysocy funkcjonariusze turkowskiego ratusza próbują forsować powyższy projekt z uporem godnym lepszej sprawy. I tak przed kilkoma tygodniami hasło cyfryzacji turkowskiego kina pojawiło się na lokalnych portalach internetowych jako typowa wrzutka piarowska, która miała jeden cel – zablokować jakikolwiek sceptycyzm wobec samego pomysłu. Co okazało się na tyle skuteczne, że znakomita większość radnych w czwartek ostatecznie przyklasnęła projektowi.

Fakt ten musi napawać smutkiem, bo okazuje się, że w turkowskim samorządzie coraz bardziej widać deficyt ludzi będących w stanie skutecznie przeciwstawić się beztroskiej polityce finansowej miejskiej administracji.

A już z prawdziwą hucpą i wręcz arogancją władz miasta można było zetknąć się przy forsowaniu Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Turek na lata 2011-2020. Zaprezentowany radnym materiał mający ponoć stanowić alibi dla ubiegania się o środki z tzw. Inicjatywy Jessica okazał się zwykłym intelektualnym gniotem. Jakąś cudaczną mieszaniną zwykłych banałów, pobożnych życzeń i najzwyczajniejszej głupoty. A wszystko to na ponad 180 stronach maszynopisu firmowanego przez bliżej nieznaną poznańską firmę doradczą, która władzom Turku wystawiła rachunek na nieco ponad 19,6 tysięcy złotych brutto. Ale mniejsza już o samą kwotę. Problem w tym, że zostaliśmy „uraczeni” dokumentem nader marnej jakości. Głównym obrońcą dokumentu, który momentami z fanatyczną wręcz gorliwością próbował zaprzeczać oczywistym faktom był w czasie sesji wiceburmistrz Tadeusz Czerwiński. Trudno też uznać argument burmistrza Zdzisława Czapli, który za główną zaletę „Lokalnego Programu Rewitalizacji...” wymieniał fakt samego istnienia tego dokumentu. Litościwie przy tym spuszczając zasłonę milczenia nad infantylizmem zawartych tam treści.

Na koniec wielce burzliwej dyskusji w samym głosowaniu obserwatorów sesji znów spotkała przykra niespodzianka. Bo choć radna Mariola Kadrzyńska-Siwek oraz Romuald Antosik poddali dokument miażdżącej krytyce, to i tak większość radnych zagłosowała za jego przyjęciem.

Tym samym znów podżyrowano byle jakość i arogancję jako zjawiska od dawna panoszące się w turkowskim samorządzie. Trawestując hasło wyborcze jednego z politycznych ugrupowań, aż chciałoby się zawołać – Turek zasługuje na więcej, panie i panowie radni! AJ

Na zdjęciu wiceburmistrz Tadeusz Czerwiński

PS. Dowodem, że wyżej podpisany nie jest odosobniony w ocenie omawianego dokumentu mogą być kuluarowe wypowiedzi obecnych na sesji urzędniczek ratusza, w których słowa wstydu mieszały się z oburzeniem na fakt spreparowania, po czym dopuszczenia pod obrady materiałów tak kiepskiej jakości. Ale czy jest to w stanie zmienić dotychczasową samoocenę burmistrza Czerwińskiego? Obawiam się, że nie, bo jakoś nie przypominam sobie, by obecna ekipa kiedykolwiek przyznała się do popełnienia jakiegokolwiek błędu.

Więcej na ten temat już we wtorkowym drukowanym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: eaxapysqx| Dodano: 16-09-2011 17:21
xTJN1H , [url=http://gyaaqsxgdpqi.com/]gyaaqsxgdpqi[/url], [link=http://qywgpvm... http://sbwuajhbfgiy.com/
 
Autor: prvsleok| Dodano: 16-09-2011 11:47
IDB9IF oashfgoasrft
 
Autor: dlkmeouqbn| Dodano: 14-09-2011 15:45
apqDDu , [url=http://qnpriantcefn.com/]qnpriantcefn[/url], [link=http://qcwllxu... http://nogqqhuomyfm.com/
 
Autor: qtzsfxd| Dodano: 14-09-2011 09:54
nkCsAO gztjlvvgbbjt
 
Autor: Becky| Dodano: 13-09-2011 10:59
Yeah that's what I'm tailkng about baby--nice work!
 
Autor: PPA| Dodano: 11-09-2011 19:47
andrzej rządzi andrzej radzi andrzej nigdy cie nie zdradzi!
 
Autor: Ponty Mython| Dodano: 10-09-2011 18:57
Andrzej J. - ostatnia nadzieja Turku. Publicysta, felietonista, mistrz władania językiem, można rzec - fach w ręku. Jego błyskotliwe teksty okraszone doskonałą ironią zdobywają serca mieszkańców Turku od lat. Andrzej J., wizjoner. Andrzej J., lokalny patriota. Andrzej J., bohater.
 
Autor: MUZA| Dodano: 05-09-2011 09:35
Zastanawia mnie fakt, że Redaktor Jarek ma moralną czelność wypowiadać się w kwestii unowocześnienia kina i wprowadzania do niego cyfrowych jakości, skoro tenże Pan ostatnio w kinie był w latach 80-tych i niekoniecznie było to kino Tur. Człowiek inteligentny, obyty obyczajowo i kulturalnie powinien promować takie postępy jak remonty w kinie - dobrodziejstwie jednej z muz. Rozumiem, że internet, telewizja a przde wszytskim prasa to głowne źródło wiedzy i klutury Pana Redaktora ale na Boga zróbmy coś by udoskonalić spędzanie wolnego czasu i to w naszym kinie
 
Autor: Darek| Dodano: 03-09-2011 11:41
Kurna, aleś naszczuty na Zdzicha. Ciekawe co ty zrobiłeś dla Turku stary komunistyczny zgredzie. Myślisz, że kilkoma wycieczkami pociągiem przyjaźni i glupawymi tekstami w brukowcu zapiszesz się w historii miasta?
Autor: do "darka"| Dodano: 03-09-2011 12:46
Ale cię żółć zalała, hehehe.Nieźle Jarek wam zalazł za skórę.Stare komuszki, to wy jesteście towarzysze.
 
Autor: Kinoman| Dodano: 02-09-2011 13:13
Co do kina... Czy nie lepiej współfinansować pozyskiwanie filmów i urządzanie premier w realnym czasie a nie miesiąc, dwa po oficjalnej premierze? Większość ludzi jedzie np. do Kalisza czy Konina a równie dobrze mogli by wydawać te pieniądze tutaj.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »