09 Sierpień 2020 imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

A kopalniom bije dzwon

Dodano dnia: 31-08-2011 00:00| Komentarzy: 1

Pusty przelot wiceministrów Skarbu Państwa

W sprawie konińsko-turkowskiego przemysłu paliwowo-energetycznego jakieś kroki niby są w Warszawie podejmowane. Ale, gdy trzymać się tylko twardych faktów, to w zasadzie jakby ich nie było. To główny i bodaj jedyny wniosek jaki nasuwa się po piątkowej wizycie w naszym regionie dwóch wiceministrów Skarbu Państwa – Jana Burego i Adama Leszkiewicza. A bezlitośnie upływający czas przybliża moment społeczno-gospodarczej zapaści regionu. I coraz donośniej słychać bijący nam dzwon.

Można by rzec, że wraz z upływem czasu zdołaliśmy się już w naszym regionie przyzwyczaić do niezbyt klarownych korowodów wokół konińsko-turkowskich kopalń i elektrowni. Ale mimo wszystko, wielu nadal oczekuje na cud w postaci nagłego zwrotu akcji. Co miałoby przywrócić nadzieję albo może tylko złudzenia. Jednak srogi zawód musiał spotkać wszystkich tych, którzy takich optymistycznych informacji spodziewali się po zapowiedzianej na piątek, 26 sierpnia wizycie Jana Burego i Adama Leszkiewicza, urzędników MSP w randze podsekretarzy stanu odpowiedzialnych m. in. za prywatyzację branży węgla brunatnego. Choć w tym miejscu należałoby zaznaczyć, że nazwanie obu dżentelmenów mianem urzędników jest sporym ustępstwem w stosunku do rzeczywistości. Obaj bowiem są mniej lub bardziej wpływowymi politycznymi aparatczikami. Tzn. Jan Bury jest w PSL bardziej wpływowym, natomiast Adam Leszkiewicz w PO jakby nieco mniej. No, ale zostawmy już te nieco leksykalne kwestie. Tym bardziej, że decyzje właścicielskie są nade wszystko natury politycznej.

Z czym zatem nasi wysocy funkcjonariusze Ministerstwa Skarbu Państwa przyjechali do Konina i Turku? Ano najpierw oznajmili, że mamy oto sytuację nowego otwarcia. Kto z kim rozmawiał a kogo wyproszono z sali - czytaj w aktualnym, drukowanym, wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: kopalniok| Dodano: 30-08-2011 16:30
Szkoda, że Echo nie napiało, że naczelnego wyproszono ze spotkania wiceministrów ze związkowcami. Podobnie było w Koninie gdzie na takim samym spotkaniu nikogo innego nie było. Jak zwykle A. Jarkowi brakuje wiarygodnych informacji i fantazjuje sobie i zmysla co mu pod klawisze wskoczy. Ot, urok powiatowej gazetki, hehehe
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »