Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1197 opinii)
4%

pokaż wszystkie »

Debiut Kasztelani

Dodano dnia: 15-08-2011 00:00| Komentarzy: 5

Debiut Kasztelanii Brudzew w IV lidze nie należał do najłatwiejszych. Pomimo wsparcia lokalnych notabli drużyna odniosła porażkę, choć katastrofy na szczęście nie było. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla gości z Victorii Ostrzeszów.

Widowisko sportowe rozpoczęło się w dość sielankowej atmosferze. Wręczono puchar z okazji awansu. Na trybunach poza fanami zasiedli wójt Cezary Krasowski, radni gminni, a także pani Poseł Irena Tomaszak-Zesiuk, która żywo namawiała kibiców do dopingu. Niestety, chęć do wspierania drużyny ze wschodnich rubieży Wielkopolski opadała z każdą minutą pierwszej połowy. W oczy od razu rzuciło się większe ogranie i doświadczenie drużyny z Ostrzeszowa. Pierwsza bramka, jak zauważyli kibice, wpadła niepotrzebnie po głupim błędzie i stracie piłki. Do przerwy w bramce znalazły finał jeszcze trzy kolejne akcje przeciwnika. Za ostatnią, w końcowych minutach pierwszej połowy, z powodzeniem obwiniać można bramkarza, który nie pokazał się z najlepszej strony, kiedy lekko kopnięta piłka, dosłownie się pod nim kulała. Cztery bramki dla Victorii strzelili Maciej Stawiński, Krystian Sikora i Krzysztof Molka. W pierwszej części widowiska Kasztelani brakowało determinacji, aby zniwelować większe doświadczenie gości.

W drugiej części spotkania obraz gry zmienił się. Po pierwsze zaczęło intensywnie lać i część widzów została tym spłoszona. Pewni swojego zwycięstwa i kontroli gry goście nieco odpuścili, aby w końcówce meczu pozwolili sobie na zupełna dekoncentrację. Najwięcej działo się w ciągu ostatniego kwadransa - był słupek, była poprzeczka dla Kasztelanii, a w końcówce bramki strzelili. Dominik Ocanu i Dariusz Woźniak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną zespołu z Brudzewa, ale przez rozluźnienie przeciwników, mógł paść nawet remis.

Podsumowując w drugiej połowie rozkład sił wyglądał zdecydowanie bardziej wyrównanie niż w pierwszej. Kasztelania ma dosyć trudnych przeciwników i nikt nie liczył, że od razu zawojuje VI ligę. Niestety mecz wyjazdowy z Dąbroczanką Pępowo zakończył się jednobramkową przegraną. mej

Skład Kasztelanii Brudzew: Maciej Pastuszko – bramkarz, Emil Śliga – kapitan, Rafał Pietraszek, Dariusz Woźniak, Mateusz Gościniak, Damian Witaszek, Dominik Ocanu, Paweł Bednarczyk, Piotr Bieniek, Marcin Lewandowski. Rezerwowi: Krzysztof Pieczarski, Andrzej Gurlaga, Adam Lorent, Kacper Łączny, Marcin Walkowski, Rafał Marciniak, Grzegorz Misiak.