14 Sierpień 2020 imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Do Boga wysoko do władzy daleko

Dodano dnia: 26-07-2011 00:00| Komentarzy: 1

Lipcowa sesja Rady Miejskiej w Uniejowie miała momentami burzliwy przebieg. Zdesperowany bagatelizowaniem przez koła łowieckie strat ponoszonych przez rolników w uprawach, sołtys Spycimierza Stanisław Pełka pytał, czy jeżeli nie odpowiadają na pisma to „pędzić ich tych, którzy strzelają?”. Radna Krystyna Kowalczyk krytycznie odniosła się do kostki brukowej, która miała zostać przeznaczona na naprawę chodników przy drogach powiatowych w Uniejowie, a zabrana została do Poddębic.  Marianna Koperek wzywała do protestu mieszkańców gminy Uniejów podczas sesji Rady Powiatu Poddębickiego. Po sesji mówiono, że spr5awa ostki może to być ostatnim argumentem do likwidacji powiatu poddębickiego.

Gonić myśliwego

W sprawozdaniu ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym, burmistrz Józef Kaczmarek poinformował o awansie drużyny seniorów MGLKS Uniejów/Ostrowsko do ligi okręgowej. Podkreślił znacznie tego sukcesu, ponieważ klub w dziewięćdziesięciu procentach bazuje na własnych wychowankach.

- To, co wyróżnia naszą gminną piłkę nożną – mówił burmistrz – to dobra praca z dziećmi i młodzieżą także w takich ośrodkach jak Wielenin i Wilamów. Dzięki temu drużyny oparte są w większości na własnych wychowankach. Również trenerzy i działacze to miejscowe kadry, działające społecznie.

Prezesowi klubu Romanowi Piasecznemu i kilku innym działaczom, burmistrz wręczył listy gratulacyjne. Następnie przekazał kilka dobrych wieści. Pierwsza to ta, że utwardzona zostanie droga Zaborów-Pęgów. Kolejne mówiły o zwiększeniu dotacji na alejki parkowe do 380 tys. zł i stu tysiącach złotych na nakładkę bitumiczną drogi w Orzeszkowie. Burmistrz poinformował też o rozstrzygnięciu przetargu remont zamku. Koszt tej inwestycji to pięć milionów złotych. Przygotowywany jest drugi przetarg na dalszy remont w wysokości 2,5 mln zł. Burmistrz z góry przeprosił za ewentualne utrudnienia, jakie będą w związku z robotami na zamku. Kolejną dobrą, była informacja o mającej się rozpocząć w przyszłym roku modernizacji drogi wojewódzkiej Uniejów-Dąbie.

 

Komentarze

Autor: Urbaniak| Dodano: 26-07-2011 09:25
Panie burmistrzu Kaczmarek, weź pan w końcu przekonaj Turek i niech przyłączy się do województwa łódzkiego, a Uniejów niech powróci do swoich własnych korzeni.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »