06 Sierpień 2020 imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Żarty z pogrzebu, czyli kartki z turkowskiego kalendarza

Dodano dnia: 12-07-2011 00:00| Komentarzy: 0

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się kolejny etap istnej farsy, jaką jest proces obsady fotela prezesa KWB „Adamów” SA. W miniony piątek, tj. 8 lipca upłynął bowiem termin zgłaszania się kandydatów na to stanowisko. Tym razem lista chętnych na zostanie prezesem adamowskiej kopalni ogranicza się do pięciu osób. Ale nazwiska kandydatów poznamy dopiero 18 lipca, kiedy zostaną otwarte koperty z wnioskami  aplikujących.

Jednak po niedawnych korowodach z unieważnianymi w czerwcu konkursami trudno być na sto procent pewnym, że do końca wakacji w kopalni zakończą się przepychanki wokół obsady prezesowskiego fotela. Całe to zamieszanie może byłoby zabawne, gdyby puścić mimo uszu słowa Dariusza Orlikowskiego wypowiedziane w trakcie pamiętnej pikiety z 18 czerwca. Były już prezes kopalni przypomniał wtedy, że 31 grudnia 2017r. swój żywot będzie musiała zakończyć Elektrownia „Adamów”. Po tej dacie wszystkie jej bloki najzwyczajniej w świecie zostaną wyłączone. Ni mniej, ni więcej dla Turku i okolic oznaczać to może koniec pewnej epoki. Epoki, w której gospodarka regionu w znacznej mierze opierała się na przemyśle paliwowo-energetycznym. Bo wprawdzie w działających odkrywkach węgla ma ponoć wystarczyć do 2022 lub nawet 2023r., ale jak przy okazji zauważył Orlikowski, nikt na pięć lat nie pobuduje nowego bloku energetycznego. Po tamtej wypowiedzi wydawać by się mogło, że temat związany z końcem 2017 roku zelektryzuje lokalną opinię publiczną, a dla miejscowych elit politycznych stanie się kanwą interesującej i nade wszystko twórczej wymiany poglądów.

Jaka przyszlość czeka Turek bez kopalni i elektrowni, jak to jest, że ''elity'' polityczne naszego regionu bardziej interesują przepychanki w starostwie i dlaczego może im "zależeć", by PKS z Turku  zniknął? Czytaj w najnowszym Echo Turku 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »