08 Sierpień 2020 imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

„ Niektórzy myślą tylko o sobie ale to chyba lepiej niż wcale nie myśleć”

Dodano dnia: 05-07-2011 00:49| Komentarzy: 41

Posłanka Irena Tomaszak-Zesiuk zabiera głos

Zabieram głos w sprawie ważnej dla naszego powiatu. Odwołano bowiem starostę, Dariusza Młynarczyka, człowieka wyjątkowo zdeterminowanego, by dokonać odważnych i tak koniecznych w naszym powiecie zmian. Przygotował się do tego zadania solidnie. Wiem ile prześledził udanych projektów zrealizowanych przez inne samorządy, wiem ile razy prosił mnie o opracowania Biura Analiz Sejmowych, które dawały fachową wiedzę i wykładnię prawną wielu zagadnień. Jestem głęboko przekonana, że na naszej lokalnej scenie politycznej niewielu jest tak solidnie przygotowanych do pracy w samorządzie.

Śpiewać każdy może

Władza to ponoć największy narkotyk, a ludzie dla jej zdobycia często łamią wszelkie zasady. Chyba dlatego, jego do niedawna „przyjaciele” stwierdzili, że skoro koalicja jest już gotowa i funkcjonuje, to Młynarczyk już nie jest potrzebny. Starosta nie ma takiego umocowania jak burmistrz miasta wyłaniany w wyborach bezpośrednich. Jest on bowiem zakładnikiem wybierających go radnych.

A i od czasu kiedy Andrzej Lepper został wicepremierem, zaczęła się nowa epoka w polskiej polityce. Oto wielu, którym jeszcze niedawno do głowy by nie przyszło sięgać po prestiżowe stanowiska, przestało mieć zahamowania i zaczęło czuć uwierającą ich w plecaku buławę.

Królowa nauk MATEMATYKA

Matematyka jest ważna nie tylko na maturze. W polityce ma także nadrzędne znaczenie. To liczba rąk, podniesionych w głosowaniu rozwiązuje rządy, odwołuje ministrów, ustala mądre albo bezsensowne ustawy. Dlatego tak ważne jest, by właściciele tych rąk przedkładali dobro wspólne nad osobiste profity.

W naszym powiecie arytmetyka też okazała się kluczowa w omawianej sprawie. Nieważne z kim, ważne żeby sztuki się zgadzały.

Czego żądni są Anita Dzieciątkowska-Pieścik i Władysław Karski według pani poseł Ireny Tomaszak-Zesiuk?  Przeczytasz w wydaniu drukowanym Echa Turku 

 

Komentarze

Autor: PRECZ Z platformą| Dodano: 18-07-2011 21:56
Platformo kochana sprzedajesz naszą kopalnię. Zakład, który tyle lat był budowany przez ludzi z naszego regionu. ODPOWIESZ ZA TO!!!
 
Autor: LUX| Dodano: 15-07-2011 14:49
Po co głosować na zesiukową lub Rycha ja dam szansę Mariuszowi Seńko - oddam na niego swój głos w końcu w ZST widać efekty jego pracy.Zaplecze dydaktyczne lepsze niż na niejednym Uniwersytecie
Autor: obserwator| Dodano: 18-07-2011 10:30
A kogo tym razem sprzeda?
 
Autor: jacek| Dodano: 11-07-2011 20:51
a ciekawe co mat mękarski i mikołajczyk....znowu sie nie udalo...co..???
Autor: zet| Dodano: 11-07-2011 21:00
Co się miało nie udać Nie kumam.
 
Autor: sympatyk PO| Dodano: 11-07-2011 14:43
tylko nie olek zielony jako wzór do naślaowania!!!!! Litości
Autor: hahahaha| Dodano: 12-07-2011 11:16
Cóż,taka jest przecież metoda - boisz się, nie chcesz podejmowac decyzji - nie przychodzisz jak Zielony,czy wielu innych.Jeśli pani poseł takie wzory podaje do naśladowania,to nic dziwnego,że w Platformie jest jak jest...Żadnej odpowiedzialności za wyborców,tylko za swoich kumpli (MŁynarczyk,Kiszewska,Michałowicz itp,itd).Wstyd pani poseł - ta garstka nie wybrała pani na posłankę,a pani jest wobec nich lojalna, a nie wobec nas.WSTYD!!!
 
Autor: mieszkaniec| Dodano: 10-07-2011 13:10
Skoro pani poseł wie ile to koniecznych zmian w naszym powiecie zaczął przeprowadzać pan Młynarczyk i do ilu się przygotował z pani pomocą, to bardzo proszę żeby pani się tą wiedzą z mieszkańcami podzieliła, bo inni o tym nie wiedzą. Każdy potrafi powiedzieć, że on to zrobi niesamowicie dużo, jeśli będzie starostą, ale co innego powiedzieć, a co innego rzeczywiście coś zrobić albo chociaż wiedzieć co zrobić. To może wymieni pani konkretnie trochę tych zmian? Bo jeszcze ludzie gotowi pomyśleć, że nie było nawet pięćdziesięciu.
 
Autor: normalny| Dodano: 10-07-2011 02:08
prawdajest taka, że na każdej gminie wygra z Zesiukową Rysiu Bartosik. Jeśli w Turku ludzie będą głosować tak jak ogólnie wypowiadają się o Zesiukowej to wynik wyboró jest łatwy do przewidzenia. Pani Zesiukowa dla mnie nie zrobiła niczego i niech się nawet nie próbuje do mnie zbliżyć !!!
Autor: do "normalny"| Dodano: 10-07-2011 10:50
Prawda jest taka,że ludzie nie będa mieli wyboru i na to liczy pani poseł... Bo jaki będzie wybór, chyba nie pójść wcale.Głosować na Rycha z PGKiMu? Przeciez to jeszcze lepsze "ziółko", co to jak pasożyt korzysta z naszego krwioobiegu.Poza tym to tak jakby głosować na szaleńca Ziobrę i Jarosława Ka?
Autor: K.Poślednia| Dodano: 10-07-2011 11:58
Chcą głosować na PO NALEŻY GŁOSOWAĆ NA kRYSTYNĘ pOŚLEDNIĄ. Ona będzie główną rywalką Zesiukowej.
 
Autor: ckm| Dodano: 08-07-2011 13:32
Na stronie PO Turek starostą jest ... Dariusz Młynarczyk. A więc odwołali czy nie odwołali?
 
Autor: Iwona| Dodano: 08-07-2011 09:44
Mam pytanie do lokalnych przedsiębiorców: czy gdyby któryś z waszych pracowników wykonał w tydzień pracę porównywalną do 3,5-letniej pracy pani Zesiuk jako poseł, to czy nie wyrzucilibyście takiego nieroba na zbity pysk? Nie chodzi mi o sytuację, kiedy zatrudniacie znajomych lub rodzinę na specjalnych warunkach, tylko o zwykłych pracowników, których zresztą oszukujecie i okradacie przy każdej okazji, a w dodatku traktujecie jak śmieci.
Autor: prac| Dodano: 08-07-2011 10:45
JA bym ciebie nie okradał a tym bardziej oszukiwał. JA bym cię nigdy nie zatrudnił. Masz olbrzymie problemy z artykułowaniem swoich złotych mysli. Przeczytałem twój tekst grupie pracowników i nikt nie rozumie o co ci chodzi.
 
Autor: man do związkowca| Dodano: 07-07-2011 01:44
Kiedys cale zło to był Marczewski (dla niektórch nadal jest), później to był Czapla (dla niektórych nadal jest), a teraz całe zło to Młynarczyk. Śmieszni jesteście
 
Autor: związkowiec| Dodano: 06-07-2011 19:08
do man młynarczyka, nie obrażaj ludzi, jesteś nikim i nie masz prawa wypowiadać się w taki sposób, to że bawicie się kopalnią to skandal
 
Autor: man| Dodano: 06-07-2011 16:55
Demonstracje pod kopalnią to były w obronie stołków związkowych kacyków. A bronić tych darmozjadów nie ma sensu. Więc całkowicie zrozumiała była nieobecność pani poseł i pana starosty podczas tej szopki.
 
Autor: ConnoR| Dodano: 06-07-2011 15:39
Ooooo...widzę, że Pani Wielka Posłanka zabrała głos w obronie kolegi. Jak pracownicy KWB "Adamów"SA pikietowali pod dyrekcją, to ani Pani Poseł, ani Pana Starosty jakoś tam nie widziałem. Pani Wielka Poseł widać nie chciała się narażać kolegom ministrom z PO. Wątpię, by po raz drugi została posłem. Sporo przegrała siedząc w ostatnich tygodniach cicho niczym mysz pod miotłą.
 
Autor: członek PO z turku| Dodano: 06-07-2011 15:00
A ja zagłosuje na Pana Tomasza Nowaka.
 
Autor: Dobra pamięta| Dodano: 06-07-2011 12:34
Musi dojść do zmian we władzach PO w Turku. Młynarczyk i Zesiukowa mają nie kwestionowane zasługi ale nie symbolizują przyszłości. Styl Młynarczyka jeszcze gorszy od zomowca Marczewskiego. Zesiukowa - nijaka. Nie pamiętam żadnej jej inicjatywy - może z wyjątkiem wręczenia skrobaczki samochodowej załodze karetki sanitarnej w Dobrej.
 
Autor: turek| Dodano: 06-07-2011 12:04
Pani Poseł chyba jednak najpierw powinna pomyśleć zanim cokolwiek napisze. Skład list w wyborach samorządowych był autorskimpomysłem młynarczyka przeforsowanym wbrew wielu członkom po. gdy został starostą to przestał się liczyć z kimkolwiek za wyjątkiem kiszewskiej i zesiukowej a po to nie tylko młynarczyk, kiszewska, zesiukowa i szkoda że posłanka o tym zapomina. odnoszę wrażenie, że młynarczyk zachowuje się jak w prl, gdzie dobro lokalnego kacyka partyjnego było dobrem partii. tak samo zachowywał się w poprzedniej kadencji r. Bartosik i jak to się skończyło. myślałem że młynarczyk potrafi uczyć się na cudzych błędach ale on musi na swoich, jego wybór.
Autor: wkurzony na maxa| Dodano: 06-07-2011 23:17
Zauważcie co napisała pani poseł(cały list w Echo)-że Karski i reszta nie mieli szans w PO wygrać z Młyanrczykiem.. A dlaczego nie mieli?W czym Karski jest gorszy od Młynarczyka?Wiecie? W tym,że nie ma za plecami super niani,która chroni dupsko Młynarczykowi,który choćby był kiepski,jak Ferdek Kipeski,to i tak nikt z nim nie miał szans.Nie ma się czym chwalić Pani poseł. To jest prywatny folrwark pani i Młynarczykla?Czy paria polityczna utrzymywana za publiczne pieniądze.Chyba Pani zapomniała,za czyje pieniądze żyje...to co Pani napsiała,to jest zwykła bezczelność wobec wyborców,pani wyborców!
 
«poprzednia 1 2 3 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »