14 Sierpień 2020 imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Załoga KWB „Adamów” mówi – Basta!

Dodano dnia: 14-06-2011 00:00| Komentarzy: 10

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, komisja konkursowa w minioną niedzielę (12 czerwca) nie zdołała rozstrzygnąć konkursu na prezesa Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” SA. Widząc co dzieje się wokół powołania prezesa spółki, załodze przedsiębiorstwa nie pozostało nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce. Związki zawodowe zapowiadają na najbliższą sobotę protest przed siedzibą spółki. Tego dnia, o godz. 9.00 zbierze się w budynku Rada Nadzorcza KWB "Adamów".

O banał ociera się teza o kluczowej roli adamowskiej kopalni dla gospodarki powiatu tureckiego. Przesądzają o tym z jednej strony miliony złotych zarówno w postaci płac oliwiących miejscowych rynek, jak i z tytułu podatków zasilających samorządowe budżety. Słowem, przyszłość bez kopalni dla społeczności Ziemi Turkowskiej jawi się najbardziej czarnym scenariuszem. Toczące się od pewnego czasu wokół naszej kopalni korowody i zakulisowe gierki podejmowane przez rozmaitych polityków z Bożej łaski, wokół wyboru nowych władz górniczej spółki zdają się przybliżać spełnienie się owego czarnego scenariusza. Niczym w przysłowiowej soczewce cała ta problematyka skoncentrowała się we wspomnianym procederze wyłaniania nowego zarządu kopalni, a w szczególności nowego jej prezesa. Widząc co się dzieje załodze przedsiębiorstwa nie pozostało nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce.

- W ten sposób chcemy dać wyraz zaniepokojeniu załogi o przyszłość najważniejszego w powiecie przedsiębiorstwa – tłumaczą swój desperacki krok związkowcy z Komitetu Protestacyjnego. Nie godzą się oni na dotychczasowe działania Ministerstwa Skarbu Państwa jako organu właścicielskiego. - Zaczęło się od niespodziewanej wymiany dwóch członków Rady Nadzorczej i wprowadzenie dosłownie w przeddzień obrad komisji konkursowych dwojga ministerialnych urzędników całkowicie nieobeznanych w sprawach naszej branży – mówią kopalniani związkowcy. Innym zarzutem, stawianym przez pracowników kopalni organowi właścicielskiemu jest zarzut nieprzejrzystości procedur konkursowych. - Niby w procedurach konkursowych przyjęto jakąś punktację oceniająca poszczególnych kandydatów, ale jej się nie ujawnia – skarżą się adamowscy związkowcy. Ich zdaniem, ten brak jawności postępowania konkursowego musi rodzić rozmaite podejrzenia.

  W nierozstrzygniętą póki co rozgrywce o fotel prezesa adamowskiej kopalni, sprawy personalne mają raczej symboliczne znaczenie. Bowiem stawką w tej grze jest najpierw formuła konsolidacji obu kopalń jako krok wstępny do planowanej prywatyzacji branży górnictwa odkrywkowego w regionie konińskim. Mówiąc zaś wprost -  chodzi o to, czy kopalnia „Adamów” ma zostać najpierw wchłonięta przez KWB „Konin”, a jako tak powstały organizm ekonomiczny kupiona przez koncern energetyczny w postaci choćby ZE PAK. Czy też każda z obu kopalń ma być prywatyzowana jako oddzielny podmiot. Za pierwszym rozwiązaniem optują władze kopalni „Konin”, których politycznym heroldem jest tamtejszy poseł Tomasz Nowak (PO).

Więcej na temat korowodów wokół wyłaniania zarzadu KWB "Adamów"  w najnowszym ET.

 

 

 

Komentarze

Autor: taper ^\0-0/^| Dodano: 17-06-2011 00:31
ze składnią u ciebie cienko deklu, więc daj se luz, bo pewnie albo nszz solidaruch jesteś, albo inna kanalia. młynarczyk na przemiał, bo inaczej się nie da. a po drugie... wyjmij język z mojej dupy!
 
Autor: do tapera| Dodano: 16-06-2011 15:08
Kiedy Tusk zrobi Młynarczyka lub innego politruka prezesem kopalni, to nie tylko "tłuste dupska" bedą piszczeć ale także twój wyliniała móżdżko podobna materia.
Autor: az| Dodano: 22-06-2011 07:05
A to Premier Tusk coś zarządził w sprawie Pana Młynarczyka i kopalni czy też może Twoja wyobraźnia tak Ci podszepnęła ?
 
Autor: taper ^\0-0/^| Dodano: 16-06-2011 00:18
poważni ludzie teraz zmienili zdanie! kopalniani związkowcy srają w pory bo się pod nogami pali. a nie myśleli o swojej firmie, tylko o swoich tłustych dupskach.
 
Autor: az| Dodano: 15-06-2011 15:53
Hmmm ... A jeszcze niedawno poważni ludzie mówili , że kopalniani związkowcy to tacy rozważni, mądrzy ludzie poważnie myślący o swojej firmie ...
 
Autor: byly turkowiak| Dodano: 14-06-2011 11:02
Cały artykuł to jedna wielka spiskowa teoria dziejów, jakich codziennie wiele rodzi się w kwb adamów. Tak związkowcy, a tym bardziej naczelny gazety, nie mają żadnych wiarygodnych informacji, a plotkują, plotkują ... Nie sądziłem, że ten tygodnik stanie się takim prowincjnalnym tabloidem, w którym plotka goni plotkę. To nie ma nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem
 
Autor: Obserwator| Dodano: 14-06-2011 10:31
Co wy oszaleliście? przecież to niemożliwe, żeby chodziło o Młynarczyka. Nie!To nie o to chodzi, on by się nie odważył pójść do kopalni,przecież by go na taczkach wywieźli. To są większe interesy, raczej chodzi tak jak Echo napsiało o wyssanie Adamowa przez Konin
 
Autor: GOW| Dodano: 14-06-2011 09:10
Młynarczyk i jego szelmowski uśmieszek... (w czasie wyborów wisiał na bloku taki wielki billboard z jego zdjęciem, który mówił: a ja i tak się na was dorobię wyborczaki nędzne... he he...)
 
Autor: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!| Dodano: 14-06-2011 08:35
jeśli Młynarczyk zostanie prezesem kopalni to NIGDY WIECEJ NIE ZAGŁOSUJĘ NA ZESIUKOWĄ I PO !!!
 
Autor: POws| Dodano: 14-06-2011 08:14
Przecierz wszystko jest czytelne jak na dłoni. Konkurs odbędzie się wtedy, gdy specjalista od wszystkiego Młynarczyk przestanie być starostą. Po wyrzuceniu ze starosty Młynarczyk będzie prezesem kopalni. Położy ją na łopatki tak jak położył starostwo ale kogo to w końcu obchodzi.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »