04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Koniec ery Henryka Kranca

Dodano dnia: 09-06-2011 14:53| Komentarzy: 11

Marta Janicka dyrektorem szkoły muzycznej

Marta Janicka wygrała konkurs na dyrektora Szkoły Muzycznej w Turku. W ten sposób zakończyła się trwająca nieprzerwanie od 1991 roku epoka Henryka Kranca. Można powiedzieć, że do szkoły muzycznej wkracza nowe pokolenie.

Pod koniec marca minister kultury Bogdan Zdrojewski ogłosił konkursy na dyrektorów szkół artystycznych, w tym także na dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Start w konkursie deklarował już od początku dotychczasowy i wieloletni jej dyrektor – Henryk Kranc. Wiadomo było również, że pojawiła się tym razem kontrkandydatura, choć wielu zastanawiało się kto zdecydował się rzucić wyzwanie Krancowi.

Szóstego czerwca wszystko było już wiadome: turkowska szkoła muzyczna ma nowego dyrektora, którym została Marta Janicka. W ośmioosobowej komisji konkursowej, zgodnie z regulaminem, przynajmniej pięć głosów musiało paść na Janicką.

Mimo że Janicka do Turku sprowadziła się dopiero 1995 roku, to znana jest doskonale mieszkańcom miasta przede wszystkim jako organizatorka wielu muzycznych przedsięwzięć. Prowadzi między innymi szkolny chór, a także działające przy szkole Stowarzyszenie Muzyczne Tryton. Przez pewien czas była też dyrygentem Chóru Nauczycielskiego. Muzycy z Big Bandu Miasta Turku do tej pory podkreślają jej ogromne zasługi w powołaniu stowarzyszenia big bandu.

Jej kariera zawodowa nie rozpoczęła się w szkole muzycznej w Turku, a w sąsiedniej szkole I i II stopnia w Kaliszu. Jest tam nauczycielką od 1995 roku, dopiero w 2000 roku znalazła się w składzie grona nauczycielskiego naszej placówki.

Marta Janicka jest absolwentką Akademii Muzycznej Łodzi, Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki o specjalności „teoria muzyki”. Ukończyła również Studium Prowadzenia Zespołów Wokalno-Instrumentalnych a także studia zarządzania placówkami oświatowymi.

 

Komentarze

Autor: agut| Dodano: 05-09-2013 16:17
Janicka to porażka.
 
Autor: uczennica| Dodano: 05-09-2013 16:16
Pani Janicka to bardzo słaby nauczyciel. Spóznia się notorycznie na zajęcia i nie umie przekazać wiadomości uczniom.
 
Autor: D.| Dodano: 16-06-2011 13:37
Nareszcie ....
 
Autor: rodzic2| Dodano: 16-06-2011 07:23
do rodzica od rodzica W sekretariacie szkoły zawsze mogłeś się umówić na rozmowę z dyrektorem i dowiedzieć kiedy jest dyrektor. Na tablicy ogłoszeń zawsze była informacja o dyżurach dyrektora tylko nie zauważyłeś
 
Autor: OBSERWATOR| Dodano: 15-06-2011 17:51
Swoją klasę Pani Janicka pokazała w wywiadzie dla Echa Turku.Jeszcze nie jest dyrektorem a już zdyskredytowała swoich współpracowników ze szkoły.W 90% to co proponuje to już funcjonuje w tej szkole a,że Ona tego nie widzi to tylko świadczy o jej zaangażowaniu w pracę w tej szkole i o braku szacunku dla pracy swoich kolezanek.To bardzo zły początek Pani Marto!.
 
Autor: rodzic| Dodano: 13-06-2011 23:49
a czy ktoś sprawdził ile razy kranc odwoływał albo przekładał lekcje albo prowadziła je za niego inna pani, bo on miał ważniejsze sprawy. A chór szkolny w niedzielę w Malanowie pod dyrekcją Janickiej śpiewał bardzo ładnie, widać że dzieciaki ją lubią, myślę że dosyć już ery kranca polityka, może w końcu będzie wiadomo, kiedy dyrektor będzie w szkole, dopiero niedawno pojawiła się na drzwiach gabinetu kartka z godzinami przyjęć. Powodzenia dla pani Marty
 
Autor: OBSERWATOR| Dodano: 10-06-2011 12:27
Pani Marto , czy prawdą jest, że Pani się permanentnie spóżnia na lekcje(15-20min.) i, że najdłużej po przerwie przesiaduje Pani w pokoju nauczycielskim a dzieci pozostają w tytm czasie bez opieki?.Myślę, że to nieprawda ale taką ma Pani opinię.
 
Autor: a| Dodano: 09-06-2011 19:44
spalony na stosie muzyki nawet stare futro niedźwiedziowi przeszkadza
 
Autor: x| Dodano: 09-06-2011 16:55
ma też wiecejz poprzedniego układy włosów na głowie i jest chyba młodsza ... no i nie należy do TSu :-) czy to znaczy,że chłopaki wymiatają po kolei wszystkich z poprzedniego układu ?
 
Autor: znajomy| Dodano: 09-06-2011 16:53
pani MARTA żelazna dama do dyrektorowania czas na zamiany nasz HENRYKU zanany za parę chwała legenda po tobie została wiele-się zmienia pozdrowienia
 
Autor: esteta i smakosz| Dodano: 09-06-2011 15:03
Marta jest ładniejsza od Henia
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »