17 Luty 2019 imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1329 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Władysławów i Przykona na czele

Dodano dnia: 07-06-2011 00:00| Komentarzy: 1

Ze średnim wynikiem na poziomie 24,43 pkt. (na 40 możliwych do uzyskania) absolwenci szkół podstawowych powiatu tureckiego plasują się w tym roku na 9 miejscu na 31 powiatów ziemskich w Wielkopolsce. Ten średni wynik tradycyjnie już jest niższy zarówno od średniej krajowej – 25,27 pkt., jak i od średniej całego województwa – 24,69 pkt. Najlepszym wynikiem w powiecie mogą się tym razem pochwalić szóstoklasiści z gminy Władysławów – 25,73 pkt. Z kolei najniższy wynik notuje gmina Tuliszków – 22,52 pkt.

Wraz z wszystkimi absolwentami szkół podstawowych również i szóstoklasiści pisali 5 kwietnia sprawdzian podsumowujący wiedzę zdobytą przez nich w trakcie dotychczasowej nauki. Opublikowane przed tygodniem wyniki są w przypadku naszego powiatu odrobinę wyższe niż w latach poprzednich. Chociaż tradycyjnie już szóstoklasiści z naszego powiatu uzyskali średni wynik niższy zarówno w porównaniu ze średnią wojewódzką, jak i ogólnopolską. Tegoroczny średni wynik naszych szóstoklasistów – 24,43 pkt. (na 40 pkt. Możliwych), daje powiatowi tureckiemu 9 lokatę wśród 31 powiatów ziemskich Wielkopolski. Warto jednak pamiętać, że nasze województwo plasuje się pod tym względem na przedostatnim, 15 miejscu w skali kraju. O ile bowiem średnia dla Wielkopolski wyniosła 24,69 pkt., to już w kraju było to 25,27 pkt. I dla przykładu sąsiadujące z nami województwo łódzkie może pochwalić się wynikiem na poziomie 25,36 pkt.

Należy również odnotować i to, że lepsi od szóstoklasistów z naszego powiatu byli nie tylko ich rówieśnicy z ośmiu powiatów ziemskich województwa, ale również i z czterech miast wydzielonych – Poznania, Leszna, Kalisza i z Konina. Niejakim pocieszeniem może być jedynie fakt, że nasi uczniowie okazali się najlepsi wśród czterech powiatów ziemskich byłego województwa konińskiego.

Władysławowa droga na powiatowy szczyt

Teraz przyjrzyjmy się jak też na tegorocznym sprawdzianie wypadło dziewięć poszczególnych  gmin powiatu tureckiego. O największą i zarazem pozytywną niespodziankę postarały się szkoły podstawowe z terenu gminy Władysławów. Ze średnim wynikiem 25,73 pkt. Tamtejsi szóstoklasiści nie tylko zasiedli na powiatowym fotelu lidera, ale o ponad pół punktu górują nad średnią krajową nie mówiąc już o wojewódzkiej. Jednak dla czytelników uważnie śledzących nasze coroczne raporty ze sprawdzianów tegoroczny sukces szkół władysławowskich nie powinien być aż tak wielkim zaskoczeniem. Bowiem od lat notujemy fakt systematycznego pięcia się w górę ich wyników sprawdzianu. I tak jeszcze w 2008r. średnia ze sprawdzianu lokowała tę gminę dopiero na ósmym miejscu w powiecie. Rok później, tamtejsi szóstoklasiści uzyskali szósty wynik, a przed rokiem już trzeci w powiecie. By tegoroczny sprawdzian napisać w naszym powiecie najlepiej. Na szczególną uwagę zasługuje średnia szkoły z samego Władysławowa. I od razu zaznaczymy, że nie jest to wcale jakaś wybitnie wysoka średnia (26 pkt.). Ale za to wśród szkół dużych, czyli o liczbie uczniów powyżej 30, wynik ten zasługuje na uznanie.

Pełne zestawienie szkół oraz wnioski jakie z niego warto wyciagnąć - w aktualnym numerze ET 

 

Komentarze

Autor: abc| Dodano: 07-06-2011 19:17
Panie Jarku nie rozumię tych danych skąd je pan wziął nie zgadzają się wyniki szkół z wynikami gminy.Ktoś wprowadził Pana w błąd, ale kto dyrektorzy czy urzędy gminy? Niech Pan to wyjaśni. Komu tak zależy na fałszowaniu,czy to pomyłka drukarska?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »