21 Kwiecień 2018 imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 214

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1781

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1231 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Dryfująca „Przystań”?

Dodano dnia: 07-06-2011 01:28| Komentarzy: 1

W związku z odrzuceniem wniosku Stowarzyszenia „Przystań” w konkursie Starostwa Powiatowego w Turku, w zeszły wtorek członkowie stowarzyszenia zwołali konferencje prasową. Brak dialogu, po 8 latach współpracy, był głównym zarzutem wobec władz powiatu.

Na początku spotkania z mediami Maria Kur-Sulkowska – prezes zarządu stowarzyszenia – odczytała oświadczenie: „W związku z licznymi zapytaniami kierowanymi do naszego stowarzyszenia przez uczestników zajęć, ich rodziny oraz sympatyków w sprawie ograniczenia działalności Stowarzyszenia „Przystań” w Turku w bieżącym roku, pragniemy wyjaśnić, że głównym powodem tej sytuacji są problemy z pozyskaniem środków finansowych od Starostwa Powiatu Tureckiego. Po raz pierwszy od początku działania Stowarzyszenia Przystań, czyli od 8 lat nie otrzymaliśmy dotacji na prowadzenie świetlicy środowiskowej, która jest jedyną placówką wsparcia dziennego w naszym powiecie. Tak jak co roku złożyliśmy kompletną i poprawną ofertę do powiatu zgodnie z warunkami konkursu. Z przyczyn do dzisiaj niewyjaśnionych konkurs został unieważniony pomimo posiadanych przez starostwo środków na ten cel. Skutkiem tej decyzji zostały odwołane następujące przedsięwzięcia: zajęcia socjoterapeutyczne „poznaj siebie i innych”, warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców, zajęcia z pedagogiem dla dzieci i młodzieży. Ponadto fundusze z dotacji przeznaczone były na dożywianie dzieci – podwieczorki oraz na materiały dydaktyczne. Brak tej dotacji uniemożliwił nam pozyskanie kolejnych środków zewnętrznych, gdyż stanowiła ona podstawę uzyskania dofinansowania z innych źródeł. Dzięki takim dotacjom dwa lata temu odbyły się dwa turnusy kolonii wakacyjnych, podczas których 70 dzieci wyjechało na obóz jazdy konnej. Tym oświadczeniem chcielibyśmy zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, iż wiele dzieci straciło możliwość uczestniczenia w wartościowych zajęciach. W ten sposób kończy się wieloletnia opieka nad dziećmi korzystającymi z oferty „Przystani”, sprawowana również przez naszych wolontariuszy.” Oświadczenie podpisał Zarząd Stowarzyszenia „Przystań” w osobach: Maria Kur-Sulkowska – prezes, Jacek Krzysztof Pęczak – wiceprezes, Anetta Pęczak – sekretarz zarządu stowarzyszenia i Jacek Sulkowski – członek zarządu. Na konferencji obecni byli również inni założyciele, członkowie i wolontariusze przystani: państwo Mosiężni, Marzena Świderska, Lech Lament, a także Krzysztof Majda.

Zebrani na konferencji, zarzucali władzom powiatu przede wszystkim brak dialogu. Jacek Sulkowski wspomniał, że Dariusz Młynarczyk deklarował się jako wolontariusz Przystani, jednak sprawą się nie zainteresował. 28 kwietnia zostało wysłane pismo z odwołaniem od decyzji o unieważnieniu oferty na konkurs. W odpowiedzi 12 maja ze Starostwa urzędnicy wystosowali pismo potwierdzające unieważnienie oferty konkursowej, a zarazem całego konkursu, bo, jak się dowiedzieliśmy, była to jedyna oferta. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są problemy lokalowe „Przystani”.

Dlaczego w tej sprawie nie chciał się wypowiedzieć starosta  Dariusz Młynarczyk, czy zarzut braku dialogu nie dotyczy aby obu stron konfliktu? Czytaj w najnowszym ET, od wtorku w sprzedaży

 

Komentarze

Autor: Bzyku| Dodano: 18-07-2011 11:27
Przystań owszem, ale dla pewnych osób, które nie robią tego bezinteresownie. Sa tacy, którzy mają w tym interes. Jeżeli mieliby program faktycznie niosący pomoc, nie polegający na uganianiu się za dzieciakami, które chciałby brać w tym udział to o.k. niech dostaną pieniądze, a tak to niech z własnej kiesy wysupłają. W końcu najbiedniejsi nie są.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »