11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Nowe władze strażackie gminy Turek

Dodano dnia: 31-05-2011 00:00| Komentarzy: 8

W Kowlach Księżych odbył się X Zjazd Oddziału Gminnego OSP RP w Turku. Nowym prezesem został Wacław Szajrych, a jego zastępcami Jan Owczarek i Zygmunt Białas. Komendantem gminnym nadal będzie Krzysztof Kubiak, a przewodniczącym komisji rewizyjnej Eugeniusz Jakubowski. Okazuje się, że gmina Turek, dzięki sportym transferom z sąsiedniej gminy Przykona, jest jedyną w powiecie tureckim, której przybywa strażaków ochotników.

X Zjazd Oddziału Gminnego OSP RP w Turku odbył się w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Księżych. Po wprowadzeniu sztandaru Oddziału Gminnego, wysłuchano hymnu OSP. Jan Owczarek, dotychczasowy prezes Zarządu Oddziału otworzył obrady. Minutą ciszy uczczono pamięć druhów, którzy odeszli w minionej kadencji na wieczną służbę. Następnie prezes powitał delegatów na Zjazd oraz gości, a wśród nich: ks. Antoniego Janickiego – członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP, Jana Nowaka – wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP, brygadiera Dariusza Stasiaka – zastępcę komendanta powiatowego PSP w Turku, Tomasza Józefowicza – wicewójta gminy Turek, Jerzego Zygmunta – dyrektora Gimnazjum w Słodkowie i Henryka Zagozdę – wiceprzewodniczący Rady Gminy. Wśród delegatów było szereg znaczących w powiecie tureckim osób, między innymi wójt Karol Mikołajczyk, radny powiatowy Andrzej Wojtkowiak oraz Mariusz Sańko – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku a także radny Karol Mac – asystent eurposła Grzyba, a do niedawana przewodniczący Rady Gminy Turek.

Na przewodniczącego Zjazdu wybrano Karola Mikołajczyka. Sekretarzem został Zygmunt Białas, a protokólantką Danuta Cytrowska. Po przedstawieniu przez druha Mikołajczyka porządku obrad i regulaminu zjazdu, wybrano komisje zjazdowe.

Mandatowa: Eugeniusz Jakubowski – przewodniczący, Jan Napierała – sekretarz, Jan Kolenda. Skrutacyjna: Henryk Glapa – przewodniczący, Andrzej Lotzwik – sekretarz, Arkadiusz Kurzawa. Wyborcza: Piotr Kapusta – przewodniczący, Marek Ogrodowczyk – sekretarz, Jerzy Buchali. Uchwał i wniosków: Mariusz Sańko – przewodniczący, Tadeusz Wojciechowski – sekretarz, Marcin Nycek.

Kto rozdaje karty w gminnej OSP i co w niej robi Mariusz Seńko? - Czytaj w Echo Turku (nr 22) 

 

Komentarze

Autor: tur| Dodano: 02-06-2011 15:07
malowany strażak, który tylko mundur paradny nosi. Prawdziwi strażacy to są ci, którzy jeżdżą do pożarów.
 
Autor: Obserwer| Dodano: 02-06-2011 10:03
Z tego co wiem to jednostka w Żukach w gminie Turek zrzesza strażaków z Lasek (gm. Przykona), Rogowa (gm. Przykona) oraz miejscowości Żuki (gm. Turek),a Seńko ma dom w Laskach i jest naczelnikiem straży w Żukach.
 
Autor: koleś| Dodano: 01-06-2011 23:42
A jak mozę to wyglądać skoro to wójt dzieli i rządzi kasą? Będziesz niegrzeczny, nie wybierzesz tego co wójt wskazał - nie ma kasy dla jednostki
 
Autor: OBSERWATOR| Dodano: 01-06-2011 17:18
Czy to jest jeszcze OSP?, czy to już tylko organizacja prawyborcza?.Lepiej chyba niemałe pieniądze przeznaczane na OSP i sprzęt, który jest rzadko wykorzystywany przez OSP przekazać straży zawodowej i ją doposażayć.
 
Autor: strażak| Dodano: 01-06-2011 10:16
panu Seńko to mundur chyba dali przed zebraniem i zapomnieli powiedzieć jak się sznur galowy zakłada wstyd ze tacy ludzie są w OSP
 
Autor: strażak| Dodano: 01-06-2011 07:48
stara klika
 
Autor: do Turka| Dodano: 31-05-2011 15:42
A do tego jeszcze w tym No, w tym roku kończy mu się chyba dyrektorowanie w ZST... A może tylko czekać, jak zostanie jakimś wicewójtem w gminie Turek?
 
Autor: Turek| Dodano: 31-05-2011 15:20
O to jest pytanie, przecież nigdy nie mieszkał i nie mieszka w gminie Turek (Tuliszków i Przykona)Czyżby poparcie PSL już nie gwarantowało kariery i szuka nowego protektora.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »