27 Maj 2018 imieniny: Amandy, Jana, Juliana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 467

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2059

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1238 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Radni w pogoni za tramwajem

Dodano dnia: 31-05-2011 00:00| Komentarzy: 0

Moralizatorskie gesty zamiast myślenia

Istny festiwal skarg, infantylne myślenie na zasadach życzeniowych i podręcznikowa wręcz nieporadność polityczna. To dominujące wrażenia dla obserwatorów obrad środowej (25 maja) sesji Rady Powiatu Tureckiego. Zaś ukoronowaniem tego absurdalnego spektaklu było oficjalne zakomunikowanie znanego od dawna wniosku 11 radnych o odwołanie Dariusza Młynarczyka z funkcji starosty.

Prolog, czyli na szczytach politycznej bezradności

Rządząca już niemal od pół roku centrolewicowa koalicja i stojący na jej czele starosta Dariusz Młynarczyk wznoszą się na szczyty arcymistrzostwa nieporadności. Bo nie można wyjść z podziwu, jak można znaleźć się w tak głębokiej defensywie w sytuacji, gdy dysponowało się tak wieloma atutami. Wypada wskazać dwie główne przyczyny tego żałosnego stanu rzeczy. Pierwszym powodem okazuje się nieprzemyślana polityka kadrowa, prowadzona w dodatku tak arbitralnie, że graniczyła z awanturnictwem. Na to zaś nakłada się całkowite zaniechanie przez ekipę rządzącą jakiejkolwiek komunikacji społecznej z powiatową opinią publiczną. To zaś musiało zaowocować zjawiskiem narzucenia przez oponentów własnej narracji politycznej, czyli opozycyjnej interpretacji zdarzeń i faktów zachodzących w starostwie i w instytucjach z nim powiązanych. W efekcie, to centroprawica, mimo skompromitowania rządami poprzedniej kadencji, mogła przejść do ofensywy, a koalicjantów i Młynarczyka sprowadzając do dyskomfortowej roli nieporadnie tłumaczących się oskarżonych.

Zagrzmiała komisja rewizyjna, czyli może by tak uderzyć się też we własne piersi

Komisja rewizyjna pod przewodnictwem Jana Koniecznego rozpatrująca skargę Ryszarda Bartosika po licznych korowodach i deliberacjach przychyliła się do powyższych zarzutów. Co z prawno-formalnego punktu widzenia może jest i jak najbardziej słuszne, tyle że zarazem dość groteskowe. Bo jak to jest, że na zasadzie musztardy po obiedzie przyznaje się rację argumentom opozycji, podczas gdy wcześniej nie potrafiono wskazać trafności choćby tylko tych samych zarzutów swojemu wybrańcowi??? A przecież za wybiciem z głowy Młynarczykowi rzeczonego pomysłu przemawiał nadto tak koronny argument jak polityczna szkodliwość samej idei GS i funkcji jego dyrektora(-rki). Tak więc radnym koalicji przy tej okazji ze zwykłej przyzwoitości wypadałoby uderzyć się we własne piersi, a nie poprzestać jedynie na waleniu w piersi Młynarczyka. Skądinąd jak najbardziej słusznym. Na ich szczęście Ryszard Bartosik mocno przedobrzył w swoich zapędach wytykania Młynarczykowi upolitycznienia naboru na powyższe stanowisko. Co było podręcznikową wręcz ilustracją maksymy – Przyganiał kocioł garnkowi.

Ciekawe jakie też będą dalsze losy szefowej GS-u?

Czy koniec tej tęczowej koalicji w Radzie Powiatu jest bliski? Komu powiatowi radni, niczym pan Zagłoba, obiecują Inflanty? Dowiesz się w aktualnym ET. Już w sprzedaży!

Władysław Karski i Michał Harasny (na zdjęciu), zresztą z poparciem reszty, ochoczo wspierali "kulturę" pieniądzmi, których nie ma. Niczym w dykteryjce o sztubaku, który z braku kasy biegł za tramwajem, po czym z dumą przechwalał się jak to zarobił trzy złote (bo nie płacił za bilet). - Szkoda, że nie biegłeś za taxi, bo zarobiłbyś całe 50 złotych – brzmi puenta owej historyjki, którą dedykujemy radnym powiatowym, tak skorym do buszowania w wirtualnej rzeczywistości, czyli do biegania za tramwajem.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »