23 Czerwiec 2018 imieniny: Albina, Wandy, Zenona
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 700

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2339

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1245 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Przeciąganie liny, czyli nowy prezes (chyba) 12 czerwca

Dodano dnia: 31-05-2011 00:00| Komentarzy: 0

Zmiany w Radzie Nadzorczej i trzech faworytów do fotela prezesa KWB „Adamów” SA 

Mimo ciągnących się w miniony piątek (27 maja) przez kilkanaście godzin przesłuchań kandydatów, ostateczna decyzja o wyborze prezesa KWB „Adamów” została przełożona na poniedziałek, 30 maja. Miała zapaść w Warszawie, ale okazało się, że i tam nie zapadła. Być może nastąpi to 12 czerwca, na krótkiej liście faworytów zostały już tylko trzy nazwiska: Jarosława Czyża, Dariusza Orlikowskiego i Piotra Rybarskiego. W kopalni aż grzmi od spekulacji, że to właśnie ten pierwszy ma największe szanse na fotel prezesa górniczej spółki.

Procedura wyłaniania prezesa KWB „Adamów” SA oraz dwóch pozostałych członków zarządu spółki niczym u Hitchcocka rozpoczęła się małym trzęsieniem ziemi. A później napięcie już tylko rosło. Oto bowiem w czwartek, 26 maja, czyli w przeddzień rozpoczęcia formalnej procedury rozstrzygania konkursu na wspomniane stanowiska w kopalni gruchnęła wiadomość o zmianach w pięcioosobowej Radzie Nadzorczej spółki, która w tym przypadku stanowi komisję konkursową. Zmiany te oznaczały odwołanie Tomasza Jędrychowskiego z funkcji przewodniczącego rady, a Edwarda Brzęczka ze stanowiska jego zastępcy. Decyzją Ministerstwa Skarbu Państwa zastąpili ich Irmina Jabłońska i Andrzej Szczepański (oboje są urzędnikami w MSP). Dwójka ta wraz z Franciszkiem Witkowskim jako kolejnym, trzecim przedstawicielem MSP oraz Ireneuszem Kolendą i Józefem Cajdlerem jako przedstawicielami załogi miała najpierw w piątek przesłuchać kandydatów ubiegających się na kierownicze stanowiska w adamowskiej kopalni i podjąć ostateczne decyzje personalne. Jaki był powód zamieszania po wspomnianych wcześniej zmianach w radzie? Otóż kopalniane korytarze obiegła pogłoska, że za odwołaniem Jędrychowskiego i Brzęczka miał kryć się pozbawienia szans Dariusza Orlikowskiego na reelekcję.

Dlaczego przeciągana jest procedura konkursowa na prezesa kopalni? Czy w grę wchodzi wybór metody konsolidacji, która w nieodległej przyszłości ma stać się udziałem KWB „Adamów” SA?. Iinaczej mówiąc, czy idzie tu o to, czy proces ten przeprowadzony zostanie na zasadzie wchłonięcia adamowskiej kopalni przez borykająca się z poważnymi problemami jej konińską siostrzycę? Czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku - w sprzedazy już od 31 maja

zdjęcie: Członkowie Rady Nadzorczej  po nieskutecznym, piątkowym, posiedzeniu w sprawie wyboru prezesa KWB "Adamów" w Turku.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »