06 Sierpień 2020 imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Ile odprawy mógł dostać były dyrektor szpitala?

Dodano dnia: 24-05-2011 00:00| Komentarzy: 4

Tego na razie nie wie nikt, ale może wkrótce wyjaśni nam to sąd. Bowiem PiS z Ryszardem Bartosikiem na czele składa doniesienie do prokuratury na Zarząd Powiatu, a Krzysztof Bestwina ostrzega: zaprzestańcie rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, bo was pozwę o naruszenie dóbr osobistych

Powiatowi radni PiS zmierzają szybkim krokiem do prokuratrury, by zawiadomić, że Zarząd Powiatu prawdopodobnie dopuścił się przestępstwa. Bowiem, jak przekonuje już od kilku tygodni Ryszard Bartosiki, byłemu dyrektorowi szpitala (do niedawna partyjnemu koledze R. Bartosika, ba, zatrudnionemu zresztą przez Bartosika - starostę), wypłacono zbyt dużą odprawę na "odejście". Krzysztof Bestwina otrzymał bowiem łącznie osiem swoich miesięcznych pensji i szybko pożegnał się z turkowskim szpitalem, by zasiąść na fotelu szefa prywatnej lecznicy w Olkuszu. Starosta Młynarczyk bije się w tej sprawie w piersi, przyznając do błędu, a co na to Krzysztof Bestwina:

W związku z nieustającymi od kilku tygodni, nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi trybu zakończenia mojej pracy w SP ZOZ w Turku oraz nienależnie pobranymi środkami finansowymi z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy o pracę uprzejmie informuję i wzywam wszystkich mówiących nieprawdę, do zaprzestania rozpowszechniania kłamliwych informacji w w/w sprawach.

PRZYCZYNY ROZWIĄZANIA UMOWY O PRACĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY ZA POROZUMIENIEM STRON

Sam pan redaktor naczelny Echa Turku wie, jak i wszyscy zainteresowani, że w grudniu ub. roku zaraz po objęciu stanowiska starosty powiatu tureckiego przez Dariusza Młynarczyka spotkałem się z nim i oddałem do dyspozycji. Dla pana starosty była to zaskakująca (jak wówczas twierdził) deklaracja, ale jednocześnie stwierdził, że obawia się jakie stanowisko zajmą, w stosunku do mojej osoby, radni koalicji PO-RiP-SLD-PSL, ale wydaje mu się, że ich stosunek do mojej osoby jest negatywny, prosząc jednocześnie o czas na wyjaśnienie tej kwestii. Ostatecznie w połowie stycznia br. w trakcie wspólnej rozmowy pan starosta oświadczył, że radni koalicji zadecydowali o tym, że nie widzą możliwości współpracy w obecnej kadencji samorządu z dyrektorem SP ZOZ w Turku Krzysztofem Bestwiną. W związku z tym on jako starosta musi zrealizować zadanie związane z trybem zakończenia współpracy ze mną.

Po uzyskaniu takiej informacji oświadczyłem, że jestem gotów dojść do porozumienia, dlatego poprosiłem o określenie warunków rozwiązania łączącej nas umowy o pracę. Ustalanie warunków odejścia (przypomnę: na wniosek POLITYCZNY radnych koalicji) trwało kilka tygodni. Ostatecznie początkiem lutego br. ustaliliśmy (ja jako pracownik i starosta Dariusz Młynarczyk oraz wicestarosta Zbigniew Bartosik jako pracodawcy), że odejdę z pracy od następnego miesiąca tj. od marca 2011r. (tzn. BEZ 3-MIESIĘCZNEGO OKRESU WYPOWIEDZENIA UMOWY O PRACĘ), a nie jak wskazuje kodeks pracy od czerwca 2011r.

Umowa o pracę którą zawarł ze mną w kwietniu 2007r. p. starosta Ryszard Bartosik, wynikała z przeprowadzonego KONKURSU NA STANOWISKO DYREKTORA SP ZOZ W TURKU, i została zawarta na CZAS NIEOKREŚLONY.

Do czego wzywa Bestwina wszystkich, którzy - w jego mniemaniu - rozpowszechniają na ten temat nieprawdziwe informacje i czy może w końcu w sądzie dowiemy jaką odprawę powinien otrzymać były dyrektor szpitala? Czytaj w ET - od 24 maja w sprzedaży

 

Komentarze

Autor: ło.ło| Dodano: 28-05-2011 00:08
dawali, to brał. jakby bili, to by uciekał. ktoś z was by nie wziął?akurat.Taki sam jak wszyscy po prostu
 
Autor: Do ciekawego| Dodano: 25-05-2011 23:06
Nie do rączki, nie do rączki !!!! A pochodne i podatki, to święty mikołaj zapłacił ??? Ciekawy, ty też łatwo szermujesz kwotami. Wszyscy zbaranieli i za wszelką cenę chcą upier....lić Bestwinę. Pogięło wszystkich !!!
 
Autor: już wyjaśniam| Dodano: 24-05-2011 09:45
Bo jak dają to biorę. A poza tym "nie zgadzałem się z polityką starosty,który zapowiedeział powiatyzację". Wolałem szybciutko wskoczyć na fotel już sprywatyzowanego szpitala, niż bujać się i wyjaśniać wszystkim,że trzeba to zrobiuć szybko
 
Autor: ciekawy| Dodano: 24-05-2011 08:44
Krzysztof, a może wyjaśnisz dlaczego tak szybko zgodziłeś się na sugestię o braku możliwości dalszej współpracy z nową koalicją ? Przecież mogłeś pracować co najmniej do czerwca spokojnie, a ty tak nagle szybciutko dogadałeś się i do rączki 80 tyś. zł .
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »