14 Lipiec 2020 imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

W cieniu bibliotecznego sporu, czyli obyśmy zdrowi byli

Dodano dnia: 06-02-2020 10:33| Komentarzy: 0

Wraz z feriami zimowymi otaczająca nas rzeczywistość jakby zastygła. Ale przecież nie została skuta jakimś lutym mrozem. W żadnym wypadku nie można mówić o zimowej aurze. W lokalnej polityce również dość spokojnie. Nic dziwnego, że w tym klimacie do rangi burzliwego sporu urasta dyskusja o stawkach za korzystanie z turkowskiej biblioteki. Jakiś niezbyt zorientowany w naszych realiach przybysz z odległej krainy mógłby z zazdrością spojrzeć jak to energicznie dyskutujemy o bibliotece i książkach. Ale co innego my, tzw. lokalsi z powiatu tureckiego, którym doskonale znany jest nasz dość, powiedzmy, chłodny stosunek do czytelnictwa. I chyba świetnie rozumiemy, że tu nie o bibliotekę i dostęp do książek toczy się gra.

 Istota problemu polega na tym, że otoczenie burmistrza Antosika właśnie dało sygnał z przesłaniem - pora skończyć z życiem na koszt turkowskiego podatnika. Bo taka jest przecież treść komunikatu o zróżnicowanej stawce za kartę biblioteczną. Podniosło się powszechne larum, że tak nie można, że to nierówne traktowanie aż do zarzutu o łamanie prawa. Tyle że w całym zamieszaniu jakoś nie wspomniana się o roli, hm, turkowskiego podatnika. Można odnieść wrażenie, że ma on nadal kontentować się dotychczasową rolą sponsora, na którym spoczywać ma tradycyjny obowiązek regulowania rachunków za działające na terenie miasta obiekty użyteczności publicznej. Za to z wielkim oburzeniem spotkała się propozycja bardziej solidarnego współpłacenia, którą wystosował burmistrz  Antosik. 

Przy tej okazji zaskakująco wysokim poziomem cymbalizmu wykazują się samorządowcy zamieszkali w Turku i w mieście płacący podatki. No, ale w tym przypadku wyraźnie widać, że im najczęściej przyświeca cel jak tu maksymalnie dopiec Antosikowi, może być i przy okazji biblioteki. Z kolei, larum podnoszone przez innych przypomina po trosze znaną anegdotkę o dziecku, które pewnego razu zapytało przy obiedzie: – A kompot gdzie? Co musiało bardzo zaskoczyć rodzinę, która przez całe lata uznawała chłopca za niemowę. Zapytany, dlaczego dopiero teraz się odezwał, rzucił krótko: – Bo kompot zawsze był! 

Podobnie jest z tzw. batalią o biblioteki. Nikt nie dyskutował, bo turkowski podatnik wcześniej potulnie wszystko sponsorował.  ... ciąg dalszy możesz przeczytać w nr 5 Echa Turku - zapraszamy

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »