11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wigilijne wejście Świerka

Dodano dnia: 31-12-2019 13:27| Komentarzy: 1

Mimo kłód rzucanych pod nogi ze strony władz powiatu Krzysztof Świerk w wigilię złożył dokumenty do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Przypomnijmy, że 9 grudnia Zarząd Powiatu Tureckiego ogłosił konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Ostateczny termin składania ofert władze ustaliły na 24 grudnia, wiedząc o fakcie, że Krzysztof Świerk, który zamierzał wystartować w konkursie, 3 października złożył wniosek o ocenę  swojej pracy do kuratorium oświaty.

Kuratorium na wydanie opinii ma trzy miesiące, a termin upływa 3 stycznia. W takiej sytuacji Świerk nie miał możliwości wzięcia w nim udziału. W obronie dyrektora stanęli uczniowie i 13 grudnia zorganizowali przed szkołą w Kaczkach pikietę pod hasłem „Murem za Świerkiem”. Delegacja młodzieży wybrała się też do Starostwa Powiatowego w Turku, by złożyć petycję podpisaną przez ponad 500 osób o zmianę terminu składania ofert konkursowych. Starosta zamiast wysłuchać, oskarżał młodzież, że próbuje wpłynąć na decyzję Zarządu Powiatu, potencjalnych kandydatów na stanowisko dyrektora, a także przyszłą komisję konkursową. Sugerował też, że akcja zorganizowana została z inicjatywy Świerka. Dariusz Kałużny petycji od uczniów nie przyjął. Zalecił, by dokument złożyli w Biurze Obsługi Klienta na parterze starostwa. I tak też zrobili. Tuż po spotkaniu przewodniczący protestu Piotr Korczyński z rozgoryczeniem tłumaczył, że to z ich strony nie był żaden nacisk, ale ale prośba o przesunięcie terminu zgłoszeń do konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, by Świerk tak jak wszyscy mógł wziąć w nim udział. 

więcej przeczytasz w 52 wydaniu Echa Turku

 

 

 

Komentarze

Autor: nauczyciel| Dodano: 03-01-2020 23:30
Do udziału w konkursie na dyrektora Pan Świerk nie musiał mieć oceny pracy, o czym doskonale wiedział. Tak zresztą postąpił składając dokumenty. Swoim listem otwartym sprowokował i oszukał młodzież oraz część nauczycieli, wplątał ich bezpodstawnie i niepotrzebnie w akcje protestacyjne i strajk włoski. Jeżeli nie nakazał, to akceptował akcje protestacyjne uczniów. Pistolet strajkowy na władze powiatu nie zadziałał, bo inni nauczyciele zgasili rozgorzałą gorącą atmosferę swoim listem otwartym pokazując drugie oblicze funkcjonowania szkoły. Takim nagannym postępowaniem ograniczył swoje szanse na wybór. Kto odpowiedzialny powierzy tak odpowiedzialną funkcję tak nieodpowiedzialnemu człowiekowi?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »