11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Mikołaj rządził w Turku

Dodano dnia: 17-12-2019 09:27| Komentarzy: 0

Bożonarodzeniowy jarmark, koncert kolęd i pastorałek, Fabryka św. Mikołaja, mikołajkowy korowód – to wydarzenia z ostatniego weekendu w Turku. Takiego rozmachu organizacyjnego nie powstydziłaby się żadna duża metropolia. Podobnie jak świątecznej iluminacji na rynku. I liczby uczestników, którym nie przeszkadzał wcale brak śniegu. 

„Ding dong – jakby zaśpiewała Kayah. „Skąd to zamieszkanie, skąd taki ruch? Trochę to jak bajka”

Tak właśnie było w ubiegłą sobotę i niedzielę (14 i 15 grudnia) na turkowskim rynku oraz w kilku jeszcze innych miejscach. Świat życzył wszystkim „wesołych świąt”. 

W piątek, 13 grudnia, rozpoczęły się warsztaty bożonarodzeniowe w Miejskim Domu Kultury, będące jedynie przygrywką do soboty i niedzieli, kiedy to w Turku zagościła Magia Świąt. Ten bożonarodzeniowy raban jest efektem pracy wielu ludzi, stowarzyszeń i organizacji. Niebywałe, z edycji na edycję, czyli z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę odbiorców, a poszczególnie jego organizatorzy nie zasypiają gruszek w popiele i wymyślają coraz to nowe atrakcje, albo chociażby ubierają je w nowe atrakcyjniejsze szaty. 

Tak jak w przypadku Kiermaszu Rękodzieła, którego organizatorem jest od sześciu lat Stowarzyszenie Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R ., a współorganizatorami Miasto Turek i Gmina Wiejska Turek. W tym roku mieliśmy całkiem inną odsłonę wydarzenia – na rynku zamiast tradycyjnych stosik stanęły piękne drewniane stragany, które nadały nowego charakteru sprzedaży. Drewniane stoiska zakupiły gminy członkowskie Stowarzyszenia TUR – Dobra, Kawęczyn, Malanów, Brudzew, Kościelec, Władysławów oraz gmina wiejska Turek, przyłączając się w ten sposób do współorganizacji kiermaszu. (Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków programu Leader w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Jak mówili rękodzielnicy, których wystawiło się w tym roku ponad 40, przyciągnęło to większą liczbę klientów. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także loteria dla klientów – każdy z nich mógł wypełnić kupon by wziąć później udział w losowaniu drobnych fantów, wykonanych przez rękodzielników.   ...ciąg dalszy w ET nr 50

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »