12 Lipiec 2020 imieniny: Brunona, Jana, Wery
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

W Uniejowie jest miejsce dla drugiego człowieka?

Dodano dnia: 19-06-2018 11:31| Komentarzy: 0

-Integracja jest ważna zwłaszcza w czasach kiedy większość z nas twierdzi, że jesteśmy podzieleni. Trudnemu należy wychodzić naprzeciw z uśmiechem na twarzy – jest zdania Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy, który wystąpił w minioną sobotę w Uniejowie wraz z grupą integracyjną złożoną z dzieci i młodzieży z trzech gmin powiatu poddębickiego. Koncert zakończył projekt „Splątani miłością do muzyki”. Choć był on głównym, to nie jedynym punktem programu. 

 

Kiedy w 2013 roku działacze Stowarzyszenie Aktywni przygotowali pierwszą edycję wydarzenia nikt nie przypuszczał, że inicjatywa ta rozrośnie się do takich rozmiarów, a Raz Dwa Trzy będzie do Uniejowa przyjeżdżać jak w wizytę u dobrych przyjaciół. Pomysłodawcy Mirosławowi Madajskiemu, przyświecał wówczas cel szeroko pojętej integracji. Zależało mu na tym, żeby młodzi ludzie, na co dzień rywalizujący ze sobą w szkole, na boiskach, spróbowali ze sobą coś stworzyć. Pierwsza edycja była próbą stworzenia przedstawienia pod tytułem „Punkt widzenia”. W kolejnym roku pomysł ewaluował w stronę większego zaangażowania muzycznego. I wówczas, w tym 2014 roku, pojawił się w Uniejowie Raz Dwa Trzy. Tytuł tamtego koncertu stał się symboliczny. „Dajmy sobie siły” wcale nie było przenośnią, a jak się okazało całkiem realnym impulsem. Namacalnym tego dowodem było wydarzenie z minionej soboty (16 czerwca), szóste już z kolei. Nastąpiło ono ledwie w pół roku po tym, jak w grudniu mogliśmy obejrzeć i wysłuchać grupy integracyjnej z Mietkiem Szcześniakiem w towarzystwie Anny Dymnej. Aktorka, a jednocześnie założycielka i prezes krakowskiej Fundacji „Mimo wszystko” jest kolejnym przykładem na to, że przedsięwzięcie Aktywnych z Uniejowa ma wielu sympatyków i przyjaciół w całej Polsce, również w przepięknym Krakowie. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »