10 Lipiec 2020 imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

O czym milczą politycy ze Ściany Wschodniej

Dodano dnia: 29-05-2018 14:23| Komentarzy: 0

Z niekłamanym zadowoleniem podsumowuję ubiegłotygodniowe spotkanie regionalne w Koninie, w trakcie którego zdiagnozowano stan czterech powiatów byłego województwa konińskiego.

 

W tym dobrym samopoczuciu niżej podpisanego kluczową rolę gra, no cóż, miłość własna. Bo nic tak nie poprawia nastroju niż wsłuchiwanie się w treści od dawna głoszone na tych lamach. A że zgodnie z porzekadłem – najtrudniej być prorokiem we własnym powiecie, to bardzo dobrze się stało, że pewne stwierdzenia padły z ust nieskalanych nazbyt ścisłymi więziami z żytnio-jałowcową Ziemią Turkowską. Np. gdy wielokrotnie zwracano uwagę na destrukcyjne rozwojowo zjawisko suburbanizacji zachodzące wokół miast subregionu konińskiego. A przecież niełatwo byłoby zliczyć teksty jakie na lamach Echa Turku publikowaliśmy w tej sprawie. Tyle że na konkretnym przykładzie relacji zachodzących między miastem a gminą obwarzankową. Podkreślając przy tym, że w wyniku tych relacji przegrywa zarówno społeczność Turku, jak i gminy. No, ale wiadomo – Trudno być prorokiem itd... Co innego, gdy o takim zjawisku mówi urzędnik z Poznania. Poza tym używa zwrotów, że bez słownika wyrazów obcych ani rusz. I w dodatku operuje na takim poziomie ogólności, że aż trudno się domyśleć, że chodzi tu konkretnie o destrukcyjny wpływ na takie choćby Koło, Słupcę czy też nasz Turek. Oprócz egoistycznych interesików tych czy innych samorządowców za akceptacją osłabiania miast naszych powiatów stoi żałosna metoda nauczania w szkołach przedmiotu pod tytułem historia. Zamiast o roli miast zarówno w gospodarce, jaki i w ogólnym rozwoju cywilizacyjnym każe się naszej młodzieży aż do zidiocenia klepać pacierze o większych i mniejszych wodzach i wodzuniach. W tej wersji dziejopisarstwa, tym większych, im do bardziej głupich a przy tym krwawych rzezi prowadzili nasz naród. Ostatnio najmodniejsza jest histEria o żołnierzach wyklętych.

Więcej w aktualnym numerze Echa


 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »