17 Czerwiec 2019 imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 100

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Czy na pewno masturbacja zamiast leżakowania?
Dodano 22-03-2019 |
Komentarzy: 855

Atak pana Kaczyńskiego na Kartę LGBT świadczy o kompletnym jej niezrozumi...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1352 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Przyszła kolej na Uniwersytet Łódzki

Dodano dnia: 03-05-2011 17:12| Komentarzy: 0

 

Burmistrz Józef Kaczmarek i profesor Tadeusz Marszał, podpisali umowę o współpracy między Gminą Uniejów, a Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Współpraca dotyczy prowadzenia badań i kształcenia w zakresie: geografii, gospodarki przestrzennej oraz turystyki i rekreacji. Wyniki mają przynieść pozytywne efekty i korzyści obu stronom, jak i społeczeństwu.

-Uniejów jest dobrym przykładem gospodarczego rozwoju małego miasta i dlatego doskonale posłuży jako teren badawczy wielu dyscyplin naukowych – mówił profesor Marszał. -Wydział Nauk Geograficznych UŁ, we współpracy z innymi jednostkami Uniwersytetu Łódzkiego i instytucjami naukowo-badawczymi, zagwarantuje potencjał naukowy interdyscyplinarnych badań na obszarze miasta i gminy Uniejów.

W ramach współpracy podejmowane będą długofalowe działania związane między innymi z wykonywaniem prac badawczych na potrzeby społeczności lokalnej oraz wykonywaniem prac dyplomowych (magisterskich i licencjackich) podejmujących problematykę uniejowską. Miasto i gmina Uniejów ma być terenem badawczym dla studentów piszących prace dyplomowe z różnych dyscyplin nauki. Ponadto będą tutaj organizowane praktyki i ćwiczenia terenowe dla studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Wyniki tych prac będą użyteczne dla władz samorządowych Uniejowa oraz dla społeczności lokalnej. Najlepsze prace dyplomowe będą nagradzane w konkursie burmistrza gminy Uniejów. W ramach wspólnych działań, WNG UŁ i gminy, będą organizowane również seminaria oraz konferencje naukowe przedstawiające wyniki badań pracowników naukowych UŁ i prac dyplomowych studentów, które dotyczą obszaru gminy Uniejów.

Ważnym elementem wzajemnej współpracy będzie przygotowywanie publikacji o charakterze naukowym i popularno-naukowym, dotyczących problematyki związanej z prowadzonymi badaniami na terenie miasta i gminy Uniejów. Stałą publikacją o Uniejowie będzie czasopismo - rocznik pt. „Biuletyn Uniejowski”. Pierwszy numer pisma powinien ukazać się w 2012 r.

Jest to kolejna uczelnia, z którą współpracuje uniejowski samorząd. Wcześniej była to Politechnika Łódzka, Politechnika Szczecińska i łódzka Akademia Sztuk Pięknych. Efekty tej współpracy są widoczne. Jest to między innymi budujący się Dom Pracy Twórczej i elektrownia hybrydowa.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
XX festiwal szkolny "Plama"
W dniu 20 marca w sali MDK odbył się XX Festiwal Szkolny PLAMA. Po raz pierwszy wystąpiły na Festiwalu szkoły z gminy Turek.
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »