11 Lipiec 2020 imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Dlaczego Bestwina dostał od powiatu więcej o 50 tys. i co z tym zrobi Jan Konieczny?

Dodano dnia: 29-04-2011 20:28| Komentarzy: 7

Na jakiej podstawie prawnej starosta Młynarczyk wraz z zarządem powiatu wypłacili byłemu dyrektorowi szpitala ośmiokrotność jego pensji, czyli 80 tys. zł? Czy starosta złamał ustawę o systemie oświaty, powołując na stanowsiko dyrektora szkoły w Kaczkach Sławomira Kosobudzkiego na czas którszy niż 5 lat? Czy złamano również prawo podczas procedury konkursowej na stanowisko dyrektora gabinetu? Radni powiatowi domagają się odpowiedzi na te kwestie od Jana Koniecznego - przewodniczącego komisji rewizyjnej w Radzie Powiatu

Stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w Turku

Zarząd Powiatowy PiS w Turku i Klub Radnych w Radzie Powiatu Tureckiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec powtarzającego się łamania prawa przez starostę tureckiego Dariusza Młynarczyka.

Starosta Dariusz Młynarczyk złamał „ustawę kominową” wypłacając byłemu dyrektorowi SP ZOZ 80 tys zł. w związku z jego odejściem ze szpitala w Turku, co stanowi ośmiokrotność miesięcznego wynagrodzenia. Art 12 ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi z dnia 3 marca 2000 r. przewiduje wypłatę nie wyższą niż trzykrotność miesięcznego wynagrodzenia.

 

Starosta Dariusz Młynarczyk naruszył również ustawę o systemie oświaty powołując Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich na okres krótszy niż określa to ustawa.

Starosta ponosi również odpowiedzialność za nieprawidłowości powstałe przy procedurze konkursowej na stanowisko Dyrektora Gabinetu Starosty, a także za nieprawidłowości przy uchwalaniu regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Turku.

Zarząd Powiatowy PiS w Turku i Klub Radnych w Radzie Powiatu Tureckiego apeluje do Radnych Powiatu Tureckiego o rozważenie odwołania ze stanowiska starosty tureckiego Dariusza Młynarczyka w związku jego niekompetencją i powtarzającym się łamaniem prawa, co powoduje zagrożenie powstawania dużych strat dla Samorządu Powiatu Tureckiego.

Klub Radnych PiS w Radzie Powiatu Tureckiego wnioskuje do Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego i Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Tureckiego o podjęcie natychmiastowych działań w związku z powstaniem wyżej wymienionych nieprawidłowości.

Zarząd PiS w Turku: Ryszard Bartosik, Małgorzata Golczyńska, Dariusz Kałużny

Klub Radnych PiS w Radzie Powiatu:   Ryszard Bartosik, Małgorzata Golczyńska, Bohdan Radecki, Marek Kubiak

 

Komentarze

Autor: wyrozumiały| Dodano: 01-05-2011 00:38
no pewnie, Bestwina łyka wszytsko.Tak się ciskał o szpital,bo prywatyzacja,bo się nie zgadza, a poszedł do prywatnego spzitala na dyrektorwanie.Ideologia "kieszeń" czy też jak pisali Pieniadz jest najważniejszy...
 
Autor: Marian| Dodano: 30-04-2011 22:01
Też słyszałem, że o wysokości odprawy decydował jednoosobowo starosta. Jeśli tak było, to starosta powinien ponieść odpowiedzialność. A na miejscu p. Bestwiny nie oddałbym ani złotówki. W końcu jak dali to brał.
 
Autor: kęsy| Dodano: 30-04-2011 10:39
Formalnie masz rację. Posiadam jednak informację, z których wynika, iż jest to autorska decyzja Młynarczyka. Dojdzie więc jeszcze zarzut przekroczenia kompetencji. Oj będzie wesoło i tylko my za to zapłacimy
 
Autor: do kęsy| Dodano: 30-04-2011 10:24
Czy aby odpowiedzialność spoczywa jedynie na staroście?I karne konsekwencje tylko on poniesie, a nie cały zarząd?przeciez w powiecie rządzi zarząd,a nie sam starosta.Jesli tam są przekręty, to wszyscy musieli to robić
 
Autor: kęsy| Dodano: 30-04-2011 10:08
cd. Jednym słowem - uczmy się kochać starostów z PO bo tak szybko odchodzą. Kto następny? Antosika popiera PO, Dzieciątkowską popycha Marczewski, PSL i RiP ma wszystkiego dość. Jest OK
 
Autor: kęsy| Dodano: 30-04-2011 10:05
cd. W tej chwili odpowiedzialność karna spoczywa także na przewodniczącym rady - Z. Cichy, oraz szefie komisji rewizyjnej- J.Konieczny. Oni wiedzą o przestępstwie Młynarczyka i nie mogą zwlekać z reakcją. cdn
 
Autor: kęsy| Dodano: 30-04-2011 10:02
Sprawa jest prosta. Młynarczyka czeka postępowanie przed rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych - po ewidentnym wyroku skazującym zakaz pełnienia funkcji publicznych, oraz spowiedź przed prokuratorem - tu może być wyrok w zawiasach.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »