14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Odznaczenia i awanse dla policjantów

Dodano dnia: 08-08-2017 10:10| Komentarzy: 0

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Akademię dla turkowskich funkcjonariuszy przygotowano w miniony piątek. Jak zwykle nie zabrakło kwiatów i gratulacji, a także awansów na wyższe stopnie. -Wstępując w szeregi policji, przyjęliście na siebie duży obowiązek. Niejednokrotnie musicie stawać twarzą w twarz z niełatwą rzeczywistością. Wielokrotnie jesteście celem ataków i niesprawiedliwych ocen podczas codziennej służby. Ale doświadczacie też radości i dumy z dbania o bezpieczeństwo obywateli naszego kraju, których ponad 70 procent ocenia dobrze waszą pracę. To dzięki waszej pracy, która przekłada się na spadek przestępczości i wysoki wskaźnik wykrywalności przestępstw. To także dzięki wsparciu waszych rodzin, za co im dziękuję – mówił podczas uroczystości komendant Michał Grzelak.

 

Świętowanie rozpoczęto mszą świętą w intencji policjantów w kościele Świętej Barbary. Część oficjalna odbyła się w Restauracji ,,Eden”. Poprowadził ją rzecznik komendanta policji, asp. szt. Mateusz Latuszewski. Dowódcą uroczystości był komisarz Andrzej Grobelski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji. W obchodach święta uczestniczył też Konrad Chmielewski, zastępca komendanta wojewódzkiego KPP oraz licznie zaproszeni goście. -24 lipca 1919 roku jest datą szczególną. Właśnie w tym dniu niepodległa Rzeczpospolita, po latach zaborów i niewoli, po odzyskaniu niepodległości tworzyła zręby niepodległego państwa. Powołano do życia wiele niezbędnych instytucji, w tym policję. Nowo powstała formacja została zorganizowana i wyszkolona na wzór państwowy. Na jej czele stanął komendant główny, a w jej szeregi wstępowali uczestnicy powstań i niepodległościowi działacze. Polscy policjanci stanowili wzór dla policji innych państw. Ceniono ich za wysokie morale i profesjonalizm. Przez te 98 lat, policja zmieniała swoją nazwę, modyfikowała zakres pracy i zadania. Jednak jej nadrzędnym i podstawowym celem była i jej ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli oraz zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego – mówił mł. insp. Michał Grzelak, komendant turkowskiej KPP. Szef komendy podkreślał, że na ograniczenie przestępczości mają nie tylko wpływ działania policjantów, ale niezbędna jest współpraca ze społeczeństwem, za co dziękował turkowianom. Słowa podziękowania skierował też do starosty, burmistrzów i wójtów, prokuratury, komendzie Państwowej Straży Pożarnej, a także pozostałych instytucji.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 17

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 18

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »