06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Komu grożą skutki luki węglowej

Dodano dnia: 28-03-2017 11:31| Komentarzy: 1

ZE PAK ma więc kłopoty. A że odpowiada za produkcję ok. 7 proc. energii elektrycznej w kraju – może jej po prostu zabraknąć rozważa na łamach wtorkowego (21 marca) wydania Dziennik Gazeta Prawna. Przywołana publikacja DGP stanowi pokłosie niedawnego rozstrzygnięcia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, która odmówiła wydania pozytywnej decyzji środowiskowej dla odkrywki Ościsłowo. W rezultacie konińskim elektrowniom już w najbliższym czasie może grozić deficyt paliwa, czyli tzw. luka węglowa. Po wtorkowej publikacji można doszukać się i pozytywnych wątków. Oto bowiem lokalna dotąd dyskusja o problemach Konińskiego Zagłębia Węglowego zaczyna wykraczać poza regionalne opłotki. Do właściwych proporcji sprowadzając takie problemy jak choćby te z ogrzewaniem Turku czy nawet Konina.

 

Dziennik Gazeta Prawna na łamach wtorkowego wydania rozważa ewentualne skutki niedawnej decyzji regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, w której odmawia wydania decyzji środowiskowej dla odkrywki Ościsłowo. A bez tej środowiskowej decyzji nie może dostać koncesji wydobywczej, bez której z kolei nie będzie  można uruchomić odkrywki węgla brunatnego. Gazeta sugeruje, że skutkiem tego związku przyczynowego będą problemy z paliwem dla kopalni konińskich. Cytując Andrzeja Mazura, jednego z liderów związkowych w kopalni Konin DGP wskazuje, że już w roku 2020 ZE PAK stanie w obliczu poważnych niedoborów paliwa. Z publikacji wynika, że już w roku przyszłym skończy się paliwo w odkrywce Drzewce, dostarczającej 3 mln ton węgla rocznie. A w okolicach roku 2020 węgla zabraknie w odkrywce Jóźwin – 4 mln ton. W sytuacji, gdyby pozostały jedynie Tomisławice z 3 mln ton rocznie nasuwa się dramatyczne pytanie – Jak i skąd sięgnąć po potrzebne pakowskim elektrowniom 6-6,5 mln ton węgla? Czyli już w okolicach 2020r. PAK-owi może zabraknąć połowy potrzebnego elektrowniom węgla. 

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Autor: boobee3| Dodano: 03-05-2017 04:26
Gracie głupa czy macie sklerozę - od dawna wiadomo, że paliwo będzie sprowadzane z Niemiec w granulkach
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »