24 Luty 2019 imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1331 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Rewitalizacji miasta ciąg dalszy

Dodano dnia: 21-03-2017 11:51| Komentarzy: 0

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele warszawskiej firmy odpowiedzialnej za rewitalizację miasta, kilka razy spotykali się z mieszkańcami. Wszystko po to, by turkowianie przedstawili problemy danego obszaru oraz możliwe sposoby ich rozwiązania. Wiadomo już czego brakuje i co należy zmienić na osiedlu przy ul. Górniczej, a także w rynku i starej części miasta.

 

Wykorzystanie takiej formy jak spacer pozwala na dostrzeżenie, często nieoczywistych i umykających uwadze potrzeb oraz problemów, które wymagają rozwiązania. Spacery badawcze odbyły się w związku z pracami nad Programem Rewitalizacji dla Gminy Miejskiej Turek na lata 2016-2023. -To dokument, który będzie zawierał informacje jak proces rewitalizacji społecznej, gospodarczej, funkcjonalnej i środowiskowej wyglądał w tej perspektywie. Jak ma być prowadzony, nie tylko przez urząd miasta, ale też mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. W dokumencie diagnozy osiedle awaryjne zostało wyznaczone jako obszar zdegradowany, gdzie nawarstwiają się problemy w wymienionych wcześniej przeze mnie obszarów. Planuje się tu także rewitalizację, która ma podnieść jakość życia mieszkańców. Dziś skupimy się na działaniach infrastrukturalnych i technicznych, bo to widać na pierwszy rzut oka – mówił Robert Loba, wiceprezes firmy Utila z Warszawy. Zadaniem rewitalizacji jest także włączenie w życie osób wykluczonych społecznie z powodu ubóstwa, niepełnosprawności, bezrobocia czy alkoholizmu.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »