09 Grudzień 2018 imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Pani z turkowskiego lasu kończy misję

Dodano dnia: 07-03-2017 11:50| Komentarzy: 0

Ostatni dzień lutego 2017 r. na trwale zapisze się w annałach Nadleśnictwa Turek. A są ku temu co najmniej dwa powody. Raz, bo tego dnia przeszła na emeryturę nadleśniczy Danuta Lewandowska. A wypada odnotować, że przejście nadleśniczego na emeryturę było wydarzeniem bezprecedensowym w powojennych dziejach Nadleśnictwa Turek. Po wtóre zaś – ósmym z kolei nadleśniczym w Turku został Bartosz Perz, dotychczasowy zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Łopuchówko. Ale na szczególne odnotowanie zasługuje charakter i duch całego wydarzenia. Był to bowiem prawdziwy benefis Danuty Lewandowskiej, jaki w podziękowaniu za niemal 38 laty służby zgotowali współpracownicy, lokalni samorządowcy i przedstawiciele licznych miejscowych instytucji.

 

Narada zaplanowana w Nadleśnictwie Turek na wtorek, 28 lutego ze względów oczywistych nie mogła mieć jedynie zwykłego roboczego charakteru. Bowiem tego dnia miało dojść do zmiany na stanowisku nadleśniczego. Oto na miejsce odchodzącej na emeryturę Danutę Lewandowską, będącej siódmym nadleśniczym w najnowszej historii Nadleśnictwa Turek powołano Bartosza Perza, który tym samym został ósmym szefem Nadleśnictwa Turek.

Choćby tylko z tego powodu na wtorkowej naradzie nie mogło zabraknąć Tomasza Markiewicza, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Ale na odnotowanie zasługuje nader liczne grono miejscowych samorządowców. Pojawienie się bowiem starosty, burmistrzów i wójtów było formą uznania dla osoby Danuty Lewandowskiej, która służbie lasom poświęciła 37 lat i siedem miesięcy swojego życia. Ale co nader znaczące, to przez niemal cały ten okres pani Danuta związana była z lasami Nadleśnictwa Turek. Czego dowodzi przebieg jej służby. Po ukończeniu w roku 1979 warszawskiej SGGW rozpoczyna staż na terenie Nadleśnictwa Grodziec, ale już w roku 1981 na stałe wiąże się z Nadleśnictwem Turek. Przez kolejne 27 lat Danuta Lewandowska w tutejszym Nadleśnictwie pełni rozmaite role, dochodząc do funkcji zastępcy nadleśniczego. I z tej pozycji wystartowała w roku 2008 w konkursie na stanowisko nadleśniczego, który wygrała.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 5

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 5

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »