06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Cuchnie od wakacji

Dodano dnia: 25-10-2016 13:20| Komentarzy: 0

Mieszkańcy Psar twierdzą, że od trzech miesięcy borykają się z trudnym do zniesienia odorem dochodzącym ze znajdującej się we wsi bioelektrowni. Jej wiceprezes, podczas zebrania sołeckiego sugerował, że te uciążliwości pojawiły się w ostatnich dniach i związane są z awarią mieszadła. Uczestnicy zebrania zaprzeczali temu i podali wiele szczegółów dotyczących nie tylko emitowanych uciążliwych dla nich zapachów, ale także zanieczyszczenia wód gruntowych. Sugerowano też łamanie prawa budowlanego. Zdecydowana postawa mieszkańców wspieranych przez władze gminy sprawiła, że wiceprezes obiecał zrobić wszystko co możliwe, aby nie dochodziło w przyszłości do podobnych uciążliwości.

 

Inwestorzy, którzy pojawili się przed kilu laty w Przykonie przekonywali mieszkańców i władze gminy, że planowana przez nich bioelektrownia w Psarach nie będzie uciążliwa dla mieszkańców. Instalacja miała bazować na biomasie roślinnej, głównie kukurydzy. Dzięki temu skorzystać na tym mieli okoliczni rolnicy. Przez dwa lata bioelektrowania nie była nazbyt uciążliwym sąsiadem. Mieszkańcy Psar, to ludzie świadomi, znający znaczenie odnawialnych źródeł energii, toteż nie zwracali uwagi na sporadyczne niedogodności. Zmieniło się to latem tego roku, kiedy ich posesje zaczęły regularnie owiewać nieprzyjemne, drażniące nie tylko nos, ale i oczy zapachy.

Efektem ich protestów było zebranie wiejskie, na które przybyli przedstawiciele władz gminy i Konrad Sawicki - wiceprezes Bioelektrowani Przykona Spółka z o.o. Sala kolumnowa Urzędu Gminy w Przykonie wypełniła się nie tylko mieszkańcami Psar, ale i sąsiednich miejscowości, którzy twierdzili, że nawet w odległości dwóch kilometrów od bioelektorowni odczuwają jej oddziaływanie.

Więcej w aktualnym numerze Echa

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »